zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Black Boss
Black Boss
Black Boss
% alk. 8.5
Blg 18.1
5902995000537addbarcode
ulubione: 32
cena: 5,50 zł

Ciemne piwo dolnej fermentacji warzone przez Browar Witnica od 1994 r. Profil aromatyczno-smakowy obejmuje różne tonacje słodyczy, lukrecji, prażonych ziaren, kawy i oleistego, ciemnego rumu. Black Boss eksportowany jest do Szwecji i Stanów Zjednoczonych. W 2004 r. piwo zdobyło 1 miejsce w kategorii Portery w konkursie portalu Browar.biz.
Dodał: admin - 2011-02-28 09:55:46

oceny Oceny

Użytkownicy 7,58 / ilość: 177
Goście 7,84 / ilość: 119
średnia 7,69/10 / ilość: 296

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Student
starstarstarstarstar

2019-05-31 20:00:49
Pierwszy raz widzę tak mocno wysycony porter. W aromacie sos sojowy, paloność, ciemny chleb. W smaku czuć paloność, kawę, brak śliwkowego / wiśniowego finiszu. Generalnie przeciętny porter
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Jacex
starstar

2019-04-26 21:35:02
Warka warce nierówna - ostatnio jest zbyt słodki, mało wyczuwalna charakterystyczna dla niego skórka od chleba. Mimo to jeden z ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-03-09 23:06:26
Aromat zdominowany przez nuty ciemnego pieczywa, ciemnego chleba. W tle kawa zbożowa, przypalony karmel. Brakuje nut kawowych, odrobinę palonych czy czekooladowych. Jest też dziwna nuta jakby wędzona, która może występowac w mocno palonych piwach, ale to piwo jest brązowe, ono nawet nie jest ciemne, czarne co by moglo sugereowac obecnosc takigo aromatu.

Piwo o brązowawej, ciemno brązowej barwie, klarowne, a pod swiatlo rzuca mnóstwo rubinowych, czerwonych refleksow. Nie jest to nawet brunatna barwa, a na porter zdecydowanie za jasna. Piana równiez - w barwie ecru, średnioobfita, drobno i średniobąbelkowa opadająca w srednm tempie i zdobiąca szkło.

W smaku zaś - sprawia wrażenie bardzo ułożonego, wyleżakowanego. Czuć suszone owoce - zwłaszcza rodzynki, figi. Dochodzi kawa zbożowa, pełnia, słodycz. Niskie nasycenie, alkohol idealnie ukryty, niewyczuwalny ani w smaku ani w postaci rozgrzewania w przełyku.

Piwo po którym nie wiedziałem czego się spodziewać. Okazało się ono niecodziennym, innym niż większość porterem bałtyckim. W aromacie raczej nudno, jednowymiarowo - mnóstwo ciemnego pieczywa, przypalonego karmelu. Pojawia się też dziwna wędzona nuta. Brakuje kawy, czekolady, delikatnej paloności. W smaku zaś piwo zaskakuje suszonymi figami, rodzynkami, kawą zbożowa, perfekcyjnie ukrytym i niewyczuwalnym alkoholem, oraz gładkością i słodyczą i pełnią pomimo dość niskiego jak na styl ekstraktu.
Klasyka, na prawdę klasyka stylu, i choć brakuje trochę czekolady, paloności i kawy, to mimo wszystko jest to takie piwo które kiedyś oczarowało mnie że istnieje coś innego niż jasny lager.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-03-01 19:36:44
Porter inny niż wszystkie. Raczej słaby zapach, dominuje skórka od chleba. Smak dużo lepszy. Nie jest to mistrzostwo ale mnie urzekł ten porter, po prostu ma swój charakter, wyrazistość. Np wyżej oceniany Bojan przypomina mi smakiem wiele innych porterów - Bossa nie da się pomylić z innym. Duży +
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010