Birra del Borgo Hoppy Cat
Birra del Borgo Hoppy Cat
Birra del Borgo Hoppy Cat
% alk. 5.8
IBU 70
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Przedstawiciel gatunku Black Ipa. Bardzo chmielowy. Notre resinose zdecydował się na użycie simcoe, aby było lekkie w piciu.
Dodał: Barbarossa - 2017-08-21 09:08:06

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar
2017-08-20 03:00:45
Te piwo to jest to czego potrzebuję w Black IPA. Wielu ludzi narzeka że to niepotrzebny gatunek, na siłę, bez sensu, ale ja go bardzo lubię i chciałbym ujrzeć więcej piw takie jak to.
Zaczynając od samych podstaw, z wyglądu jest bardziej bym powiedział takie bursztynowe, dosyć klarowne, na pewno nie czarne. Piana jest wysoka, bardzo wysoka, drobno pęcherzykowa. Ale to nie gushing, nic z butelki, całkiem fikuśnej typowo włoskiej trzeba dodać, nie uleciało. Piana jest jest drobno pęcherzykowa, opadająca w takim tępie że uświadczymy ją podczas całego picia i ładnie oblepia szkło.
Co do zapachu jest to magia typowo chmielowa, zmieszana z całą gammą słodkości którą wymagamy od ciemnych słodów, nawet można wyczuć trochę paloności. Odrobina kawy zbożowej, ze słodyczą i delikatną, na prawdę subtelną chmielowością w tle.
W smaku jest bardzo podobnie i to czego sie spodziewamy. Zalegająca średnia goryczka chmielowa, szczypiąca podniebienie, z dodatkiem takiej palonej lekkiej kawy. Całość oddaje taką powierzchowną słodycz, ale jednak bardziej w kierunku wytrawnym. Piana jest bardzo bujna, za to piwo jest niemal pozbawione gazu, oczywiście po przelaniu do szkła, co wzmacnia ciemno-jasne smaki. Piwo nie ma jakiegoś solidnego ciała, jest odrobinę wodniste, ale to sprawia że jest zdradliwie pijalne. Bardzo przyjemny i poprawny przedstawiciel gatunku, to jest to co powinno być w niesławnej Black IPA.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.