zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Birbant Red AIPA
Birbant Red AIPA
Birbant Red AIPA
% alk. 6.7
Blg 16.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 21

Uwarzone przez browar kontraktowy Birbant, w browarze Zarzecze. Wcześniej piwo Red AIPA warzone było w browarze Haust, dwóch piwowarów Jarosław Sosnowski i Krzysztof Kula byli autorami receptury tego piwa. Również projekt etykiety należał do jednego z Nich. W pewnym momencie wyżej wymienieni piwowarzy zakończyli współpracę z Haustem i założyli swój kontraktowy browar Birbant. Browar Haust nadal waży to piwo, jednak teraz ma ono inną etykietę i nazywa Się Red Haust AIPA. Projekt etykiety przeszedł wraz z piwowarami do nowego browaru i został tylko delikatnie zmieniony. Przy okazji Red AIPA, jest prawdopodobnie pierwszym piwem, które zostało uwarzone w browarze Zarzecze, wcześniej Birbant swoje piwa warzył w Witnicy. Współpraca z Witnicą nie została przerwana, jednak teraz piwa będą warzone w obu browarach co z pewnością zwiększy mocne produkcyjne i dostępność.

Informacja z etykiety: Nie sięgając daleko pamięcią... Kojarzymy na półkach tych dwóch gości. I oto jest chwila wyjątkowa, bo wychodzi na większą skalę pod banderolą nowego browaru. Nez zmiany zostają tylko autorzy i receptura! Mocna goryczka na podbudowie karmelowej z intensywnym aromatem amerykańskich chmieli.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Karmelowy; drożdże US-05; chmiele: Zeus, Cascade, Amarillo.
Piwo niefiltrowane i pasteryzowane.
Barwa miedziana, lekko opalizująca, przejrzysta. Piana obfita, jasno-kremowa. Po nalaniu wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa. Mocno oblepia szkło.Aromat intensywny, cytrusowy z nutą żywiczną, mocno czuć amerykańskie chmiele. W smaku lekka słodycz i karmel, do tego bardzo silna cytrusowo-tropikalna goryczka, która powoli się rozchodzi i można powiedzieć, iż jest nawet zalegająca. Wysycenie średnie-pasuje do piwa.
Dodał: Browariusz - 2014-08-18 11:46:56

oceny Oceny

Użytkownicy 7,66 / ilość: 118
Goście 7,63 / ilość: 24
średnia 7,65/10 / ilość: 142

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
bezi2612
starstarstarstarstar

2018-03-24 14:50:40
Zawsze takie samo... tak samo pełne cytrusowe owocowe żywiczne... goryczka jeszcze dobitnie podkreśla tę AIPE i trzyma w ryzach do ostatniego łyku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
piwnynocnikpl
starstarstarstar

2018-01-16 17:23:17
Oj co się tu dzieje. Na pierwszym planie słodki karmelowy, odrobinę miodowy smak, który do momentu przełknięcia panuje nad naszymi kubkami smakowymi. Po przełknięciu tej słodyczy wybucha goryczka utrzymująca się do momentu? zanurzenia w kolejny łyk. I tak właśnie słodycz znów dominuję goryczkę, która przejmuje pałeczkę kilka chwil później. Bardzo przyjemnie tutaj nawzajem wchodzą sobie w drogę te dwa smaki.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-11-09 18:55:31
Mogłoby być więcej egzotyki i owoców w smaku i aromacie a tak dominuje karmel i mocne żywiczne akcenty. Goryczka w tej warce akurat konkretnie żywiczna, zalegająca
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2017-10-16 11:18:13
Warka do 21-03-18
Wygląd. Bursztynowe, delikatnie zmętnione. Piana trwała, redukuje się do cieńkiej warstewki, delikatnie koronkując na szkle.
Aromat. Głównie cytrusy z odrobiną żywicy i nafty. W tle słodko karmelowo. Niestety aromaty nie są jakoś szczególnie intensywne.
Smak. Cytrusowe z domieszką nut leśnych, odrobina karmelu i miodu.
Goryczka wyczuwalna delikatnie zalega. Lekko wodniste w smaku.
Nie zachwyciło mnie to piwo. Niby ma charakter rasowej AIPA, ale wszystko jest takie rozwodnione i mało wyraźnie. Nie wiem, może przy innej warce zmienię zdanie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010