zamknij Zostań patronem na patronite
Birbant Jules
Birbant Jules
Birbant Jules
% alk. 7.8
Blg 19.1
IBU 55
5903240620425addbarcode
ulubione: 1


Double Robust Porter z kontraktowego Browaru Birbant. Piwo uwarzone w Browarze Zarzecze z miejscowości Pietrzykowice, leżącej nieopodal Żywca. Noc zapada nad miastem, lecz w przeciwieństwie do innych dni panuje absolutna cisza. Lokalni Birbanci sączą drinki w zadymionych barach. Po chwili dociera do nich informacja o gościu, który robi porządki na mieście. . . Podobno szuka skradzionej walizki. . . Zwą go Jules i jeśli Cię dopadnie to nie zapomnisz tego spotkania już nigdy. Składniki: woda, słody jęczmienne: Pale Ale, monachijski, Biscuit, Coffee, czekoladowy; chmiele: Challenger, Fuggles, East Kent Goldings, Zeus; drożdże. Piwo ciemne, niefiltrowane, pasteryzowane.
Dodał: stacher93 - 2017-10-30 20:08:38

oceny Oceny

Użytkownicy 6,7 / ilość: 10
Goście 6 / ilość: 1
średnia 6,64/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-03-01 20:07:47
Oko: ciemny beż, nieprzejrzysty. Piana beżowa, niezbyt wysoka.
Nos: z butelki sporo nut kawowych i czekoladowych z dodatkiem nut chmielowych w typie ziołowo-kwiatowym. Niezbyt intensywne. Ze szkła niemal identyczne.
Smak: wytrawne. Jest też słodycz zaznaczona od słodów ? karmel, toffi, ale generalnie prym wiodą nuty kawowe i na dalszym planie czekoladowe. Goryczka chmielowa kwiatowo-ziemista oraz nieznacznie palona. Alkohol z czasem pokazuje się, ale przyjemnie tylko rozgrzewa gardło. Za dużo się nie dzieje w tym piwie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-12-25 21:56:49
Kolor ciemno-brązowy, nieprzenikniony. Piana beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, początkowo obfita, opadła do minimalnej warstwy, dziurawiąc.
Aromat ciemnych i palonych słodów: czekolada i kawa, trochę karmelku. Nad słodami unosi się delikatny aromat chmielowy w nucie ziołowej i likierowa alkoholowość.
W smaku mamy lekko wodnisty porter. Palone słody z czekoladą deserową i kawą stanowią podstawę doznań. Na finiszu lekki kwasek. Goryczka niewysoka, ziołowa i palona. Drażni nieco za wysokie wysycenie. Wychodzi z czasem alkohol, dający po kubkach smakowych i podniebieniu oraz efekt rozgrzewania.
Ogólnie piwo jest wytrawne. Ale jednowymiarowe, trochę zbyt wodniste. Przyjemność picia ? średnia. Lepiej pachnie niż smakuje.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010