Birbant Imperial Citra IPA
Birbant Imperial Citra IPA
Birbant Imperial Citra IPA
Imperial IPA SH Citra
% alk. 7.9
Blg 19.1
IBU 111
5903240620142


Uwarzone przez browar kontraktowy Birbant w browarze Zarzecze, blisko Żywca. Birbant rozpoczął warzenie w roku 2013, piwowarami są Jarosław Sosnowski, który przez osiem lat był piwowarem zielonogórskiego browaru Haust, oraz piwowar domowy Krzysztof Kula. Około rok temu na rynku pojawiło się piwo Citra IPA z Birbanta, teraz piwowarzy zdecydowali się na uwarzenie Imperialnej wersji India Pale Ale, chmielonej również tylko amerykańskim chmielem Citra.

Urzekający i wyjątkowy aromat chmielu Citra zainspirował nas do stworzenia IPA chmielonym jedynie tą odmianą. Dziś będąc ciągle pod wrażeniem aromatu owoców tropikalnych i cytrusów, proponujemy Wam potężnie nachmielone Imperial Citra IPA.

Skład: woda; słody: Jęczmienny, Pale Ale; chmiel: Citra; drożdże: US-05.
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Polecana temperatura serwowania piwa to przedział 8-12°C.

Piwo to zadebiutowało 21 marca 2015 roku.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-14 09:06:28

Oceny

Użytkownicy 8,16 / ilość: 86
Goście 9,13 / ilość: 62
średnia 8,57/10 / ilość: 148

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Marianek

2017-07-02 12:14:36
Oko: bursztynowo-złoty, zmętniony. Piana dość niska jak na ten styl, krótko istnieje, ale ładnie się prezentuje.
Nos: piękny, głęboki zapach owoców cytrusowych i tropikalnych, zarówno kwaśnych jak i słodkich. Ze szkła nawet nieco bogatszy bukiet. Jest także lekko obecna podstawa słodowa. Ogólnie aromaty bardziej w kierunku słodyczy.
Smak: tak powinny smakować imperialny IPY. Znakomity balans między bazą słodową a chmielową goryczką. Citra ma niepowtarzalne aromaty (owoce cytrusowe i tropikalne). Goryczka narasta, ale nie zalega, jest bogata, tzn. cytrusowo-ziołowa (grejpfrut na pierwszym planie), pełnia w ustach (sporo ciała). Pije się lekko i przyjemnie, alkohol odczuwalny tylko w postaci przyjemnego rozgrzewania. wysycenie stosunkowo niskie i to jest b. dobrze.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )

Brodzisław

2017-06-26 00:40:50
Kolor bursztynowy, lekko zmętniony. Piana jasna z drobnych pęcherzyków, szybko opadła do minimalnej warstwy.
Aromat silnie chmielowy ? cytrusowo-tropikalnie owoce typu mango, brzoskwinia, ananas, marakuja. Po ogrzaniu czuć ciutkę alkoholu i gumy balonowej. Ogólnie jest bardzo przyjemnie, słodkawo nawet.
W smaku czuć bazę słodową ze zbożowymi i karmelkowymi nutami. Kontrę stanowi intensywna, wyraźna goryczka grejpfrutowo-cytrusowo-ziołowa. Tylko na krótko zalega. Z czasem wychodzi też alkohol, dający efekt rozgrzewania.
Piwo ma wysycenie pomiędzy średnim a niskim co przy sporym ekstrakcie nadaje mu ?lekkości? i sporej pijalności. Trunek jest zbalansowany, no może nieco przesunięty w kierunku wytrawnym.

Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )

Miran125

2017-05-16 21:04:11
Aromat: Konkretne cytrusowo-żywiczne uderzenie, kojarzace sie również z ziołowością/anyżem
Barwa: ciemnozłota
Smak: Konkretnie nachmielona Citra, goryczka średnio-wysoka, żywiczność-cytrusy. Bardzo dobre i konkretne piwo :)
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )

Gość

2017-01-26 22:08:38
Ja dla odmiany jestem fanem bardzo mocny piw. Imperiali, porterów. Jak się ma tu imperializm u birbanta do innych imperializmów? Piwo na pewno nie zawodzi i jest w zasadzie doskonałe. Citry nawalone tyle, że udało się niemal ukryć niemały przecież ekstrakt. Mocno góruje nad ciekawym ale stłamszonym tłem. W kontrze widział bym lekko słodsze nutki ala niektóre APA. Czepiam się na siłę. Wygląda i smakuje doskonale. Wspaniałe piwo i jedno z bardziej satysfakcjonujących jakie piłem. WOW.

Gość
2017-01-26 22:08:38
Dwa tygodnie później powtarzam i wciąż jedno z niewielu piw , które zachwycają. Robi wrażenie.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010