Birbant Hopsbant Fresh IPA
Birbant Hopsbant Fresh  IPA
Birbant Hopsbant Fresh  IPA
India Pale Ale
% alk. 6.7
Blg 16.5
IBU 80
brak kodu


Piwo w stylu India Pale Ale uwarzone przez kontraktowy Browar Birbant z Zielonej Góry, w Browarze Zarzecze. Browar Birbant warzy od roku 2013, piwowarzy wywodzą się z Zielonej Góry. Jarosław Sosnowski to były piwowar zielonogórskiego Hausta, natomiast Krzysztof Kula, to domowy piwowar z dużym doświadczeniem. Na początku piwa z Birbanta warzone były w Witnicy. Z czasem jednak warzenie przeniosło się do Zarzecza. Jarek & Kuli. Połączyła nas chęć poszerzania wiedzy teoretycznej i praktycznego przenoszenia domowych receptur na większą skalę.Mamy coraz większe doświadczenie, ale ciągle staramy się rozwijać i zaskakiwać Was nowymi pomysłami. Inspiracji szukamy zarówno w szalonym świecie piwowarów domowych jak i w dynamicznie rozwijającym piwowarstwie rzemieślniczym na całym świecie. Komponując recepturę stawiamy jednak na indywidualizm i staramy się dostarczać Wam nowych doznań smakowych.
Premiera Hopsbant Fresh IPA odbyła się 2 kwietnia 2016 roku.

HOPSBANT! Bo wykorzystujemy tu pełnię możliwości naszego urządzenia, potrójne chmielenie na zimno w przepływie... napracował się nasz przyjaciel. Dlaczego Fresh IPA? Bo kiedy na skraju wyczerpania amerykańskiego dobra z zeszłorocznych zbiorów, wyczekujemy świeżych chmieli i w końcu nadchodzi ta chwila, że możemy upajać się aromatem nowych zbiorów prosto zza oceanu.

Piwo jasne, górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, karmelowy jasny, pszeniczny), chmiele (Zeus, Simcoe, Amarillo, Centennial), drożdże, dodatki (owies)
Zalecana temperatura serwowania: 10-12­°C
Zalecane szkło: Craft Master One
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-05 01:48:06

Oceny

Użytkownicy 7,53 / ilość: 57
Goście 8,36 / ilość: 14
średnia 7,69/10 / ilość: 71

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Bob

2018-05-15 23:48:39
Bardzo dobra IPA, mocno zbalansowana w smaku, goryczka sroga ale przyjemna. Owocowość nie gra pierwszych skrzypiec, podobnie jak w 10 hops dominuje bardziej przyjemny żywiczny (?) chmiel. Piwo astronomicznie szybko znika ze szklanki, dobra robota.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Thesloma

2018-04-16 23:03:05
Zapach : słodko owocowy przechodzący w las iglasty co daje po słodkości poczucie wytrawnosci , delikatnie też poczucie chmielu jako rośliny . Te smaki przyjemnie się przeplatają i ma się ochotę wąchać to piwo.

Smak : trochę słodyczy tropikalnej i cytrusowej połączonej z wytrawność iglastą z przyjemną goryczką choć z czasem zanikająca gdzie zamiast niej pojawia się słodowość .

Ciekawa i innowacyjna maszyna do chmiemielenia zrobiła na mnie wrażenie tym piwem 8+/10
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

MateoKrk_

2018-03-08 21:09:08
Barwa Jasnego Złota Mocno Zmętnione Nieklarowne w Aromacie Mix Zapachów Słodkie Owoce Tropikalne Mango Ananas Papaja a Także Cytrusy Grejpfrut i Pomarańcza Delikatny Karmel i Żywiczno-Iglaste Akcenty w Smaku Słodycz Dojrzałe Owoce Tropikalne Mango Ananas Oraz Cytrusy Słodkie Pomarańcze Czerwone Grejpfruty Karmel Bardzo Gładkie Niezła Goryczka Żywiczno-Grejpfrutowa Zalegająca Pijalna Bardzo Przyjemna IPA.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )

Marianek

2017-06-25 15:00:00
Oko: kolor złoty, lekko zamglony, piana średnia, biała gęsta, niezbyt trwała.
Nos: bardzo przyjemny, mocny aromat cytrusów (cytryna, limonka, mandarynka, grejpfrut) do tego w tle ziołowo-leśne nuty (las iglasty), intensywniejsze im bardziej ociepla się piwo oraz czuć minimalnie słody.
Smak: Już nie tak mocny jak aromat, ale nadal ciekawy. Wytrawna, goryczkowa ze świeżym powiewem owoców cytrusowych i tropikalnych IPA. Goryczka wyczuwalna od drugiego łyku, narasta, ale nie zalega w tyie gorzkiego grejpfruta. Czuć także podstawę słodową, w tym karmelowość, ale delikatnie. Odczucie w pełni w ustach, co jest zasługą owsa.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010