Birbant Atomic Lucy
Birbant Atomic Lucy
Birbant Atomic Lucy
Imperial Cloudy IPA
% alk. 7.8
Blg 19.0
IBU 50
5903240620456addbarcode


CHMIELE: Citra (USA), Simcoe (USA), Mosaic (USA)
SŁODY: Owsiany, Pale Ale
DODATKI :Pszenica niesłodowana

Dodał: Thesloma - 2018-01-12 08:36:52

oceny Oceny

Użytkownicy 7,13 / ilość: 15
Goście 8,33 / ilość: 3
średnia 7,33/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-10-07 22:31:52
Ciekawe piwo, mimo słabego aromatu piwo jest mocno pijalne i dobrze zbalansowane. Balans przechylony na słodycz co jest dziwne w tym stylu, ale dobra słodycz to jest to czego szukam w piwie. Czuć również lekkie nuty drożdżowe... Czy to powinno się nazywać IPA, no nie jestem przekonany. Smakuje jak imperialny amercian wheat.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 9 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-02-01 22:03:03
Aromat przyjemny, owocowy, w zasadzie bez zaskoczeń. Pół słodki, w typie owoców tropikalnych aniżeli cytrusów. Mango wysuwa się tutaj na pierwszy plan. W tle może mocno dojrzały melon. Jest też nutka drożdżowa.

Piwo o wyraźnie zmętnionej, przygaszonej ciemnożółtej barwie. Piana niezbyt obfita, ale jest. Ciemniejszy odcień bieli, wpadający w ecru. Zbudowana z drobnej wielkości bąbelków. Opada w szybkim tempie jednak i pozostaje jedynie w formie cieniutkiej obrączki.

Bardzo gładkie, pół-pełne, treściwe i zbożowe piwo. Wysycenie niemalże zerowe. W smaku trochę mdłe. Pojawiają się posmaki owocowe, jednak niezbyt intensywne. Czerwone pomarańcze, może grejpfrut. Goryczka - niska. Jak na IPA zdecydowanie za niska, ale wyczuwalna i kontrująca zbożowo słodowy smak piwa. Piwo zaskakująco pijalne, kompletnie nie czuć prawie 8% alkoholu. Gładkość i smukłość przywodzi na myśl nieco mocniejsze imperialne witbiery, które z jakiegoś powodu pozbawiono nagazowania.

Imperialna IPA jakiej 2-3 lata temu człowiek by się nie spodziewał. Niesamowicie gładka, zdradziecko pijalna, pozbawiona karmelu i wysokiej goryczki, za to charakteryzująca się smukłym zbożowo pszennym posmakiem wspartym owocowymi akcentami chmielowymi. Poproszę o takie samo piwo z mniejszym ekstraktem i intensywniej chmielone na aromat, a otrzymam bardzo dobrego Vermont IPA.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-01-28 19:07:41
Dobre, bardzo pijalne z fajną grejpfrutową goryczką. Aromat ładny owocowy w stronę egzotyki, w smaku dużo nut zbożowych i jak kolega niżej napisał bardzo treściwe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-01-15 10:57:29
Piana biała drobnoziarnista, wątpliwej jakości, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca do postaci skromnego wianuszka okalającego ścianki szkła, brak lacingu. Barwa mętnego soku jabłkowego, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty owocowe, przyjemne zbożowe klimaty, dużo słodowości i soczkowości. W smaku przyjemnie zbożowe, dużo ciała, naprawdę treściwości tutaj nie brakuje, świetna kontra słodowa, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, dobrze zamaskowany alkohol, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Birbant etykieta w ciepłej kolorystyce, solidnie wykonana graficznie, stosunkowo dobrze opisana. Warka 14.09.2018. Dodatek pszenicy niesłodowanej nadaje świetnego charakteru i niespotykanej tekstury. 7 z ogromnym plusem to moja ostateczna ocena. Wysoka pijalność mimo takiego ciała to duży wyczyn. Bajka, zabrakło mi w niej jedynie więcej cytrusów i żywicy, ale generalnie zacne piwko.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010