zamknij Zostań patronem na patronite
Birbant AX
Birbant AX
Birbant AX
% alk. 10.5
Blg 24.5
IBU 60
5903240620357addbarcode


Elo Birbanciska! Idzie mroźna noc i nadciąga AX. Nowość w naszej ofercie to Russian Imperial Stout, tym razem wersja niestarzona w beczce. Północ blisko... uważajcie na topór bezgłowego jeźdźca, podobno ścina z nóg. Rozlew na horyzoncie... (Info FB)
Dodał: SaintBase - 2017-02-11 02:34:30

oceny Oceny

Użytkownicy 8,32 / ilość: 22
Goście 9,5 / ilość: 2
średnia 8,42/10 / ilość: 24

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Krwawy
starstarstarstarstar

2019-01-07 07:23:57
Barwa czarna, piana średnia szybko znikająca. W aromacie mocna paloność, kawa, czekolada i lekka nuta alkoholu. W smaku miks kawy arabica z robustą, gorzka czekolada, i mocna paloność.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-08-19 19:58:27
Oko: czerń. Piana brązowa, gęsta, wysoka, bardzo trwała i zostawia solidny ślad na szkle..
Nos: solidna dawka palonych słodów, gorzka czekolada, kawa, palony jęczmień. Surowy, palony klimat, bardzo delikatnie wanilii. Alkoholowej nuty nie ma, nawet po ogrzaniu.
Smak: kremowe, dość pełne w ustach. Wytrawne z goryczką typu palonego na finiszu. Nieśmiało początkowo słodycz od słodów próbuje się przebić, ale jest dosłownie zalana palonymi nutami, łącznie z delikatną kwaskowością od palonych słodów, a na finiszu goryczka typu palonego i nieco chmielowej. Po przełknięciu na języku zostaje posmak suchego kakao. Bardzo wytrawny i goryczkowo-palone piwo, nie ma miejsca na słodkie doznania.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-03-09 15:28:36
Sporo tu kawy i paloności w zapachu. W smaku gorzkie, mocno palone kawa tutaj tego bardzo dużo. Świeże piwko bo warka 15.02.2020 w ogóle niema tu słodkich doznań tylko ponura paloność. Bardzo rozgrzewa, alkohol ukryty, finisz kawowy z nutami bardzo gorzkiej czekolady.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-02-11 20:52:06
Piana beżowa drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca już pod zupełnie żadną postacią, nawet skromnej firanki, nie ma więc mowy o żadnym lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu wyraziste nuty kawowe i czekoladowe, mocny palony klimat, suszone owoce, pewna doza wytrawności, po ogrzaniu minimalnie wyczuwalny alkohol. W smaku suszone śliwki, paloność, która długo utrzymuje się na podniebieniu, podobnie jak czekolada i kawa, stosunkowo wysoka słodycz, goryczka adekwatna do stylu, słaba kontra kwaskowa, przyjemnie rozgrzewa przełyk, alkohol wyczuwalny tylko nieznacznie, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Birbant, etykieta w czarnej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 10.02.2018. Leżakowane około roku, degustowane dzień po terminie przydatności. Poprawny RIS, naprawdę smaczny, ale po takim czasie leżakowania spodziewałem się większej głębi smaku. Jest słodko, czekoladowo, nie tak treściwie jakbym sobie życzył. Zdecydowanie nie znajdzie się w czołówce Risów za którymi przepadam. Średni przedstawiciel stylu, a sądząc po komentarzach oczekiwałem petardy... nie wiem czy dłuższe leżakowanie wiele by zmieniło. Mogę zaproponować maksymalnie mocną 7, szkoda niewykorzystanego potencjału jakim niewątpliwie dysponuje browar Birbant.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010