zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Birbant 10 Hops
Birbant 10 Hops
Birbant 10 Hops
% alk. 5.7
Blg 13.1
IBU 30
5903240620197addbarcode
ulubione: 7


Warzone przez kontraktowy browar Birbant z Zielonej Góry, w browarze Zarzecze. W piwie 10 Hops jak sama nazwa wskazuje użyliśmy dziesięciu odmian amerykańskiego chmielu dodając go w równych proporcjach przy każdym z siedmiu etapów chmielenia. Uzyskaliśmy wysoce pijalne i bardzo aromatyczne piwo. Piwo w stylu określonym jako West Coast IPA.

Skład: Woda; Słody: Pale Ale; Chmiele: Amarillo, Simcoe, Mosaic, Citra, Equinox, Cascade, Chinook, Centennial, Zeus, Sorachi Ace; Drożdże: US-05 Piwo niefiltrowane i pasteryzowane, polecana temperatura serwowania piwa to przedział 8-10°C. Piwo zadebiutowało na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa, który odbył się w dniach 1-3 maja 2015 roku. Piwo w butelkach pojawiło się w sklepach pod koniec maja.
Dodał: bartekn - 2015-05-31 14:49:47

oceny Oceny

Użytkownicy 7,46 / ilość: 74
Goście 7,5 / ilość: 24
średnia 7,47/10 / ilość: 98

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2019-03-06 18:26:13
Nafta.To słowo,ten chmiel. Jest to aromat i smak,który dominuje w 10 Hops. Niektórym to przeszkadza,niektórym to imponuje. Piwo pełne,średnio wysycone o wyraźnej ale nie dominującej goryczce.Nie uważam,żeby datek tylu kombinacji chmielin zaszkodził ale i pomógł piwu. Jest właśnie takie i koniec. Pomysł Birbantu ciekawy,piwo wyraziste,dość przeciętnie wyglądające. Całość potężnie owocowa,w kierunku tych mocno dojrzałych fruktów. Może powinno być bardziej cytrusowe? Ogólnie quite good.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2017-12-07 18:21:39
Warka do 22-05-18
Wygląd. Barwa złota, zmętnione. Piana obfita, dość trwała, redukuje się do cieńkiej warstewki ładnie koronkując na szkle.
Aromat. Intensywnie cytrusowy z domieszką słodkich tropikalnych owoców, w tle nuty leśne i odrobina nafty. Przyjemnie.
Smak. Słodkie owoce tropikalne z leśnymi akcentami i takim kokosowym posmakiem. Goryczka wyraźna pestkowa, przyjemna. Wysycenie niskie, piwo pełne w smaku, bardzo pijalne.
Dobre i ciekawe, ale czy aż tyle odmian chmielu w jednym piwie zrobiło różnicę? Według mnie nie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-08-21 23:19:18
Piana słabiutka, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, brak lacingu, szału nie ma. Barwa ciemniejsza bursztynowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, śladowo zmętnione, choć nie mocno. W zapachu misz masz amerykańskich chmieli, cytrusy i karmel przede wszystkim, czuć poszczególne chmiele, nie wszystkie, ale za to wyraźnie. W smaku słodkie z nieznaczną goryczką, cytrusy, karmel, kwiaty, owoce, dużo tutaj tego, wszystko się miesza, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Birbant, etykieta dobrze opisana, w kolorystyka nie do końca mi odpowiadającej, graficznie jest natomiast ciekawie. Jak dla mnie trochę dużo tutaj tego, chmiele, jakby wzajemnie ze sobą walczyły, jest orzeźwiająco i aromatycznie, ale człowiek nie wie na czym ma się skupić. Pomysł dobry, wykonanie nie koniecznie, moim zdaniem 10 chmieli w jednym piwie to jednak za dużo, wolę wyroby w których umiejętnie użyty jest 1 chmiel niż eksperymentalnie 10. 6 będzie sprawiedliwą oceną, jakość, a nie ilość!
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2016-04-18 22:03:29
Cena:8,60 , warka : 21 / 07 / `6 ,

Barwa : jasny bursztyn , lekko zamglony

Piana : okazała , drobne i średnie pęcherzyki , na 3 palce powoli opada , jest dość zbita ,

Aromat : z butli : słodko-owocowo-tropikalna i czuć te użyte chmiele amerykańskie , ze szkła : bardzo przyjemna wielowonna nuta brzoskwini , mango nawet gdzieś jest ananas po prostu czuć tropiki , trochę tła żywicznego i lekko słodowe cienie nawet dobrze woni

Smak : lekko rozmyte smaki , pierwsza fala to słodkie piwo tropikalne jednak szybko ściąga nas na ziemie gorzka goryczka , wszytko kręci się wokoło egzotyki bardzo dobre owoce , końcowa nuta tworzy las iglasty, wracając do finiszu to jest żywiczno-chmielowa goryczka , ściąga ; piwo pełne ale jednak ta goryczka w odczuciu wyższa niż 30IBU podane przez twórcę , mi osobiście nie przeszkadza , dobrze się pije mi pasuje choć żeby każdy chmiel tu wyczuć to naprawdę będzie ciężko ogólnie nie złe piwo ale po co aż tyle chmieli lepiej wydaje mi się skupić na max 5-6 chmielach i uwydatnić jego moc niż wrzucić 10 chmieli i czekać a może się uda ; Piwo mi odpowiada żadnych wad , jednak bez przesady pzdr
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010