Birbant & AleBrowar Kiss The Beast Vol 2
Birbant & AleBrowar Kiss The Beast Vol 2
Birbant & AleBrowar Kiss The Beast Vol 2
Ultra IPA
% alk. 8.5
IBU 200
5903240620159


Drugie podejście kooperacyjne browarów Birbant i AleBrowar do piwa Kiss The Beast - tym razem w stylu Ultra India Pale Ale.
Dodał: SaintBase - 2017-02-24 16:31:53

Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 25
Goście 8,5 / ilość: 12
średnia 8,16/10 / ilość: 37

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2018-06-10 10:23:29
Sztosik :)

szucik

2018-05-05 16:57:28
No cóż, niby 200 IBU, ale dziś już nie odczuwam tej goryczki tak wyraźnie- rura przepalona przez kraft. Pijalne, bardzo poprawne zapachowo i wizualnie piwo. Polecam. Cena 8.99zł.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )

Shinodin

2017-09-08 20:21:23
Piana bardziej beżowa niż biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, naprawdę ładny lacing utrzymuje się na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu wyraźne nuty żywiczne i karmelowe, cytrusy ukryte gdzieś głębiej, trochę ciasteczek i coś jakby...cebula czy szczypiorek. W smaku 200 IBU daje o sobie znać na dzień dobry, goryczka jest konkretna, długo zalegająca na podniebieniu o profilu wybitnie żywicznym, dobrze zamaskowany alkohol, niezła kontra słodowa, słabsza kwaskowa, piwo ma dużo ciała i jest bardzo treściwe, wręcz wytrawne, karmelowy aftertaste, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Birbant, etykiety brak, jest natomiast nadruk na butelce, fajnie zrobiony graficznie i ciekawie opisany. Warka 02.2018. Rzeczywiście jest to Ultra IPA, goryczka dominuje w smaku i nie pozostawia wiele miejsca na inne składowe, aczkolwiek karmel przedziera się nieśmiało i walczy o swoją pozycję, cytrusy natomiast poddały się w przedbiegach. Na plus również brak alkoholowych woni. Konkretna rzecz, treściwa i pełna. Na pewno jest to jedno z bardziej goryczkowych piw jakie miałem okazję degustować. Pijalność na wybitnie niskim poziomie, ale tu chodzi o powolne delektowanie się mocą tego potwora :) Nie do końca moje klimaty, ale i tak doceniam dając 8 z małym minusem, warto spróbować ten kooperacyjny wyrób.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

Barbarossa

2017-05-12 21:45:00
Barwa ciemnego bursztynu, niemal klarowne. Piana tworzy się ładna, jasna, dość szybko opada, ale pozostaje w formie kożuszka i ładnie oblepia szkło.
W zapachu bardzo fajnie, owocowo, tropikalnie, pomarańcz, ale jest też dużo chmielu, żywicy i odrobina karmelu.
W smaku jest konkret. Jest wyczuwalne sporo ciała. Piwo miało być nastawione na wysoką goryczkę, a smak jest na tyle złożony że gdzieś te IBU znika. Goryczka jest zdecydowanie chmielowa, niezalegająca. Alkohol jest niemal niewyczuwalny, tylko delikatnie rozgrzewa, Gdzieś na języku czuć te bogactwo tropików, pomarańczy, ale karmel, słodkość wychodzi na główny plan. Powiedziałbym nawet, że zmierza w kierunku Weast Coast, ale ta słodycz jest faktycznie, tylko że ta gorycz kontruje. Jest wyczuwalne wiele smaków, wysycenie niskie, dużo goryczki, ale no niestety to piwo chciało za wiele. Miało być nastawione na goryczkę, a bogactwo smaku zabiło ją, a z drugiej strony jakby chciało być słodkie to gorycz ją też kontruje. Mimo tego jest to bardzo solidne piwo.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010