Birbant White AIPA
Birbant White AIPA
Birbant White AIPA
% alk. 6.5
Blg 15.5
IBU 60
brak koduaddbarcode
ulubione: 9

Warzone przez kontraktowy browar Birbant, którego piwowarami są Jarosław Sosnowski i Krzysztof Kula. Birbant swoje piwa warzy w browarze Zarzecze, mieszczącego się niedaleko Żywca. Piwo w stylu American India Pale Ale, niefiltrowane i pasteryzowane. W tym samym czasie na rynku pojawiła się również ciemna Aipa, która została uwarzona na tych samych chmielach. Już jako Bakałarz Tom zyskał sławę genialnego piwowara. Na bakier z prawem, wykorzystywał do warzenia różne zakazane składniki. Dotychczas uchodziło mu to na sucho, jednak zaślepiony wizją stworzenia panaceum na bazie piwa, eksperymentował z nim co raz śmielej. Wtedy właśnie stworzył eliksir, który swym aromatem podważał piękno kwiatów i słodycz marakui. Było to White AIPA.

Składniki: woda; słód: Pale Ale, pszeniczny; Chmiel: Sorachi Ace, Centennial, Tomahawk, Chinook; Drożdże US-05.

Barwa ciemniejszej pomarańczy, wyraźnie zmętniona, nieprzejrzysta. Piana biała, wysoka na centymetr. Głównie średnio i drobno pęcherzykowa. Szybko redukuje się do licznych wysepek pływających po tafli oraz obfitego pierścienia, który zostawia nierówne i wątłe ślady na szkle. Aromat intensywny. Akcenty owoców tropikalnych i żywiczne, w połączeniu z umiarkowaną słodowością i cytrusami, z przewagą grejpfruta. W smaku przyjemna słodycz owoców tropikalnych i odrobina słodu, następnie wyraźna goryczka, która co najważniejsze nie jest przesadzona i długo się utrzymuje. Goryczka ta jest mocno grejpfrutowa. Wysycenie średnio-niskie, odpowiednie.
Dodał: Kicu - 2014-10-10 13:07:29

oceny Oceny

Użytkownicy 7,7 / ilość: 57
Goście 8,25 / ilość: 16
średnia7,82 / ilość: 73

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Dougie_Hooy
starstarstarstarstar
2016-11-27 19:23:40
Niestety mam wrażenie, że następne warki są coraz gorsze
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Arturo
starstarstarstarstar
2016-08-16 13:26:57
Przyjemne i pijalne ale jakieś takie nie zdecydowanie, zbyt grzeczne jak dla mnie. Po protu za mało wyraziste. Ale właśnie ze względu na to może niektórym przypaść do gustu. Dla mnie całkiem dobrze ale to jeszcze nie to co by mnie wpędziło w zachwyt.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2016-07-22 06:05:58
Piana biała, drobnoziarnista, elegancko gęsta i puszysta, wysoka na około dwa centymetry, powoli dziurawiąca się, ciekawy lacing, jedna z lepszych pian jakie miałem okazję widzieć ostatnio w jasnym piwie. Barwa ciemniejsza piaskowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo zmętnione. W zapachu nuty skórki pomarańczowej, kolendra, karmel, owocowe klimaty, generalnie słodko. W smaku już niestety delikatnie wyczuwalny alkohol, nuty egzotyczne, cytrusowe, subtelna goryczka, dobra kontra słodowa, drożdże i karmel pozostają na podniebieniu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Birbant, etykieta jak na ten browar naprawdę ciekawa graficznie, dobrze opisana, nieźle się prezentuje. Bardzo delikatna White IPA, w sumie nie wyróżniająca się niczym wielkim, trochę kolendry, trochę cytrusów, trochę skórki pomarańczowej. No właśnie \"trochę\" to słowo klucz, za mało wyraziste, brakuje tutaj takiej kropki nad i, swojego stylu, pijalne owszem, tylko niestety nic więcej...7 z minusikiem z mojej strony tym razem dla Birbanta.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar
2016-03-18 23:46:50
Moja notka jak zwykle krótka, bo robiona w ogniu walki - na gorąco. Świetna gorzkawa, cytrusowa AIPA.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.