Birbant Red AIPA
Birbant Red AIPA
Birbant Red AIPA
% alk. 6.7
Blg 16.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 21

Uwarzone przez browar kontraktowy Birbant, w browarze Zarzecze. Wcześniej piwo Red AIPA warzone było w browarze Haust, dwóch piwowarów Jarosław Sosnowski i Krzysztof Kula byli autorami receptury tego piwa. Również projekt etykiety należał do jednego z Nich. W pewnym momencie wyżej wymienieni piwowarzy zakończyli współpracę z Haustem i założyli swój kontraktowy browar Birbant. Browar Haust nadal waży to piwo, jednak teraz ma ono inną etykietę i nazywa Się Red Haust AIPA. Projekt etykiety przeszedł wraz z piwowarami do nowego browaru i został tylko delikatnie zmieniony. Przy okazji Red AIPA, jest prawdopodobnie pierwszym piwem, które zostało uwarzone w browarze Zarzecze, wcześniej Birbant swoje piwa warzył w Witnicy. Współpraca z Witnicą nie została przerwana, jednak teraz piwa będą warzone w obu browarach co z pewnością zwiększy mocne produkcyjne i dostępność.

Informacja z etykiety: Nie sięgając daleko pamięcią... Kojarzymy na półkach tych dwóch gości. I oto jest chwila wyjątkowa, bo wychodzi na większą skalę pod banderolą nowego browaru. Nez zmiany zostają tylko autorzy i receptura! Mocna goryczka na podbudowie karmelowej z intensywnym aromatem amerykańskich chmieli.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Karmelowy; drożdże US-05; chmiele: Zeus, Cascade, Amarillo.
Piwo niefiltrowane i pasteryzowane.
Barwa miedziana, lekko opalizująca, przejrzysta. Piana obfita, jasno-kremowa. Po nalaniu wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa. Mocno oblepia szkło.Aromat intensywny, cytrusowy z nutą żywiczną, mocno czuć amerykańskie chmiele. W smaku lekka słodycz i karmel, do tego bardzo silna cytrusowo-tropikalna goryczka, która powoli się rozchodzi i można powiedzieć, iż jest nawet zalegająca. Wysycenie średnie-pasuje do piwa.
Dodał: Browariusz - 2014-08-18 11:46:56

oceny Oceny

Użytkownicy 7,63 / ilość: 126
Goście 7,63 / ilość: 24
średnia 7,63/10 / ilość: 150

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-11-04 20:03:21
Piana średniej wysokości, średniopęcherzykowa.
Barwa lekko zmętniona, miedziana.
Zapach - chmiel, karmel, żywice, cytrusy.
Smak: wysycenie średnie+, goryczka średnia-, rzeczywiście na pierwszym planie wyraźnie słodowe, dość słodkie, karmel, jakaś miodowa nuta, żywice, w dalszej części chmiel i ziołowość, natomiast bardzo mało cytrusów, całkiem pijalne. 7-7,5/10
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2019-07-21 07:58:29
Piwo zdecydowanie słodowe, w tle gdzieś lekka żywiczność. Goryczka na średnim poziomie ale bardzo fajnie zbalansowana. Piana drobnopęcherzykowa, utrzymująca się dosyć długo. Kolejne piwo z Birbanta, które oceniam naprawdę wysoko.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shear
starstarstarstarstar

2019-07-12 19:37:01
Data degustacji: 2019-07-12
Data ważności: 2019-12-27
Piana ładna, sztywna ecru, nisko i średnioalkoholowa, osiadająca na ściankach szkła. Dość długo utrzymująca się. Średnio-wysoko wysycone. W aromacie przede wszystkim słód, lekki aromat owoców tropikalnych (czerwona pomarańcza, cytrusy, może nawet dojrzałe jabłko) i karmelu. Grejpfrutowo-ziołowa intensywna goryczka, ale krótko utrzymująca się. Wytrawne. Gdzieś się pałęta nawet smak i aromat miodu. Dobre. Można przeżyć szok jeśli zerknie się na % alkoholu w trakcie picia. Jest bardzo dobrze ukryty, mimo solidnej goryczki ciężko ocenić go w ciemno na 6,7%.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
bezi2612
starstarstarstarstar

2018-03-24 14:50:40
Zawsze takie samo... tak samo pełne cytrusowe owocowe żywiczne... goryczka jeszcze dobitnie podkreśla tę AIPE i trzyma w ryzach do ostatniego łyku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010