Birbant Red AIPA
Birbant Red AIPA
Birbant Red AIPA
% alk. 6.7
Blg 16.5
5903240620371addbarcode
ulubione: 23

Uwarzone przez browar kontraktowy Birbant, w browarze Zarzecze. Wcześniej piwo Red AIPA warzone było w browarze Haust, dwóch piwowarów Jarosław Sosnowski i Krzysztof Kula byli autorami receptury tego piwa. Również projekt etykiety należał do jednego z Nich. W pewnym momencie wyżej wymienieni piwowarzy zakończyli współpracę z Haustem i założyli swój kontraktowy browar Birbant. Browar Haust nadal waży to piwo, jednak teraz ma ono inną etykietę i nazywa Się Red Haust AIPA. Projekt etykiety przeszedł wraz z piwowarami do nowego browaru i został tylko delikatnie zmieniony. Przy okazji Red AIPA, jest prawdopodobnie pierwszym piwem, które zostało uwarzone w browarze Zarzecze, wcześniej Birbant swoje piwa warzył w Witnicy. Współpraca z Witnicą nie została przerwana, jednak teraz piwa będą warzone w obu browarach co z pewnością zwiększy mocne produkcyjne i dostępność.

Informacja z etykiety: Nie sięgając daleko pamięcią... Kojarzymy na półkach tych dwóch gości. I oto jest chwila wyjątkowa, bo wychodzi na większą skalę pod banderolą nowego browaru. Nez zmiany zostają tylko autorzy i receptura! Mocna goryczka na podbudowie karmelowej z intensywnym aromatem amerykańskich chmieli.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Karmelowy; drożdże US-05; chmiele: Zeus, Cascade, Amarillo.
Piwo niefiltrowane i pasteryzowane.
Barwa miedziana, lekko opalizująca, przejrzysta. Piana obfita, jasno-kremowa. Po nalaniu wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa. Mocno oblepia szkło.Aromat intensywny, cytrusowy z nutą żywiczną, mocno czuć amerykańskie chmiele. W smaku lekka słodycz i karmel, do tego bardzo silna cytrusowo-tropikalna goryczka, która powoli się rozchodzi i można powiedzieć, iż jest nawet zalegająca. Wysycenie średnie-pasuje do piwa.
Dodał: Browariusz - 2014-08-18 11:46:56

oceny Oceny

Użytkownicy 7,57 / ilość: 150
Goście 7,68 / ilość: 25
średnia7,59 / ilość: 175

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
rewo
starstarstarstarstar

2021-07-08 00:23:54
Jak zawsze wyraziste piwo od Birbanta. Wytrawne i goryczkowe solidnie, choć czuć na dzień dobry mocną też słodowość, karmel, cytrusy...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nocą_po
starstarstarstarstar

2021-05-23 22:20:19
Brzoskwinia dominująca w zapachu, przypomina mi trochę AIPA z Kormorana. Smak jest bardzo poprawny dla stylu. Jest owocowość, słodowość, chmielu na aromat nie żałowano. Goryczka nie zalega ale też jej nie brakuje. Dobre w stylu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2020-07-09 22:11:30
Barwa ciemna miedź, piana ładna, gęsta. Bardzo obficie zdobi szkło. Bardzo przyjemny, klasyczny aromat. Pełny z mocnymi akcentami amerykańskich chmieli. Taki oldschoolowy, którego już nieco mi brakowało. W smaku goryczka! Bez zbędnych udziwnień. Żywica i cytrusy, ale głównie żywica. Kontra karmelowa adekwatna. Wysycenie mogłoby być lekko wyższe. Pije się dynamicznie, tym bardziej jak na parametry.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
RisingSon
starstarstarstarstar

2020-06-30 23:17:43
Barwa bursztynowy, klarowne. Piana drobna, szybko znika. W aromacie żywica, zioła, slodowosć. W smaku czuć ciało i slodowosć z przyjemną kontrą goryczki. Ciekawa propozycja.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.