Birbant Oz Whisky Barrel Aged
Birbant Oz Whisky Barrel Aged
Birbant Oz Whisky Barrel Aged
% alk. 10.5
Blg 24.5
5903240620432addbarcode
ulubione: 4

BIRBANT OZ Russian Imperial Stout Whisky BA
Byliście kiedyś w Krainie OZ? My tak.  Szczerze, nie widzieliśmy tam ani gadającego stracha na wróble, blaszanego drwala czy nawet strachliwego lwa. Jedno jest pewne był tam czarnoksiężnik, który uwielbia Whisky.
Dodał: ark00 - 2017-12-05 09:29:49

oceny Oceny

Użytkownicy 8,38 / ilość: 21
Goście 9,33 / ilość: 3
średnia 8,5/10 / ilość: 24

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-03-22 22:05:58
Czekolada. Bardzo czekoladowo, takie prawie pralinki. Taką słodycz czuć w aromacie. Lekka wanilia. Praktycznie bez piany. Jak na RISa przystało piwo jest czarne i nieprzejrzyste. W szkle lekka nuta owocowa i kawa. Piwo tak na dobrą sprawę bez wysycenia. Smak szok. Piwo smakuje jak Porter Bałtycki. Jest czekolada. Bardzo konkretna owocowość znana z Porteru Bałtyckiego, wiśnia i śliwka. Lekka kawowość jest.Absolutnie brakuje tutaj paloności. Jest delikatna nuta whisky, ale generalnie beczka słabo tu zagrała. Ciało też nie jakieś zbyt konkretne, ale na szczęście nie jest wodniste. Piwo jest lekko słodkie. Goryczka dość słaba, co jak na RISa też zaskakuje. Bardzo dobrze ułożony alkohol. Piwo dobre, choć jest mało RISowe, a bardzo Porterowe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-02-13 23:24:53
WYgląd: Przy nalewaniu widać, że kleiste, barwa niemal czarna, ładna piana, drobny puch, ciemno beżowy
Zapach: ale daje intensywnie beczką, na pierwszym miejscu jest kokos, jak z jakiegoś bourbona, a tu przecież była beczka po niemieckiej whisky, mocny też zapach drewniany, parkietowy, tartaczny, bardzo dużo orzecha włoskiego. Czasem, zwłaszcza przy szkockich czy angielskich old ale'ach lub belgijskich ich wariantach, jest taka mocna orzechowość, ale to jest taka ogólna orzechowość idąca trochę migdała, taki multiorzech ;) a tu mamy konkretnie orzech włoski, łacznie z łupiną, rzadko spotykam takie piwa, super mi to w nich leży, dużo espresso, czekolada, ale i karmel, piernik pumpernikiel. Jeden powie, że beczkowy RIS, inny, że beczkowy porter bałtycki, obaj będą mieli rację. Fajne czerwone owoce, lukrecja (piwo ma dwa dni do terminu), jakaś żywiczność.
Smak: O tym piwie słyszałem, że to przykład, iż sztosy nie muszą być drogie. Inna sprawa, że to piwo ewidentnie nawiązuje do Blended sprzed lat, które było piwem dosyć średnim, bo jak na RISa okrutnie wodnistym i mocno alkoholowym, poza tym jego beczkowość była wątpliwa, i tego się bałem. Tu alkohol jest świetnie schowany w zapachu, w smaku już mniej, tzn. jest wyczuwalny intensywnie, ale na granicy akceptacji ;) O ile w zapachu to był RISo-porter, to w smaku to Portero-RIS, ma więcej cech bałtyka, karmelowość, piernikowość, taką melanoidynowość idącą w pumpernikiel, genialny orzech, wciąż włoski, kawa, mleczna czekolada, jest beczka, jest whisky, ale wciąż z kokosem. Super mu robi ta beczka.
Pite na tle Pana Kierownika, który ocierał się o g****o, co mogło mieć wpływ na ocenę
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Luxeer
starstarstarstarstar

2020-01-03 20:30:48
Gęste o czarnej barwie i delikatnej pianie, w zapachu czekoladka. Whisky niewyczuwalne, bardziej stout czekoladka i złamana czekoladowa słodycz.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-06-22 05:14:00
Nieprzejrzyste. Brązowa piana tylko w formie atolu.
W aromacie czekolada, alkohol, kawa. Praliny. Odrobina wanilii.
Gładki, bez gazu. Nieprzesadnie słodki. Gęsty.
Smakuje na początku jak owoce w czekoladzie z dodatkiem wanilii. Dalej idzie rozgrzewanie. Na finiszu gorzkie kakao. Jeżeli są jakieś akcenty b.a. to właśnie w tej końcówce. Ja to odbieram jako taniny od drewna, bo whisky raczej nie wyczuwam. Alkohol ukryty dobrze.
Przyjemny ris, jednak nie wybitny.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010