Birbant Old Ale
Birbant Old Ale
Birbant Old Ale
% alk. 7.4
Blg 19.1
IBU 33
5903240620050addbarcode
ulubione: 3

Warzone przez kontraktowy browar Birbant, w browarze Zarzecze, nazwa browaru pochodzi od miejscowości, w którym się on znajduje. Zarzecze leży bardzo blisko Żywca, w województwie Śląskim. Birbant warzy od 2013 roku, jego założycielami i piwowarami są - piwowar domowy Krzysztof Kula oraz były piwowar restauracyjnego browaru Haust z Zielonej Góry, Jarosław Sosnowski. Obaj panowie pochodzą z Zielonej Góry. Old Ale to jedna z najmocniejszych wersji klasycznego, brytyjskiego Ale. To treściwe piwo charakteryzuje się złożonym aromatem owocowych estrów, karmelu, orzechów, toffi dodatkowo wzbogaconym zapachami pochodzącymi od dodanych do leżaka płatków dębowych.

Skład: woda; słody: słód jęczmienny, karmelowy, cukier muscovado; chmiele: East Kent Golding; drożdże WLP022 Essex Ale Yeast. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane. Polecana temperatura podawania piwa to przedział 8-12°C. Old Ale miało swoją premierę na Warszawskim Festiwalu Piwa, który odbył się pomiędzy 24 a 26 kwietnia 2015 roku.
Dodał: bartekwts - 2015-05-17 22:25:57

oceny Oceny

Użytkownicy 7,89 / ilość: 47
Goście 7,75 / ilość: 8
średnia7,87 / ilość: 55

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
2020-06-22 12:08:14
Barwa bardzo ciemny brąz , zmętnione całkowicie. Piana beżowa , niska , drobna , nawet trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie czuć toffie , karmel , owocowe estry zdecydowanie. Nie czuć alko zupełnie. Wyczuwalne nuty płatków dębowych. W smaku jest fajna słodycz ale żaden ulep , estry , karmel , toffie , Przyjemny smak , niska goryczka ale wyraźnie zaznaczona. Fajne ciało , średni gaz , Mogło by być więcej tych płatków dębowych w smaku wyczuwalnych. Delikatnie rozgrzewa choć ma prawie 7,5 %. Samo piwo wg mnie bardzo dobre , idealne na taką brzydką pogodę jaką mamy teraz. Rzadki styl , stara szkoła piwowarska. Warto spróbować a nawet bym powrócił szczególnie do jakiejś wersji leżakowanej w beczce po jakimś burbonie. Warka do 14.10.2020 takie piwo poniżej 10 zł , można ? MOŻNA :) Mocna 8.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
2020-05-10 06:58:28
Mętne, miedziane. Piana skromna. Beżowa. Szybko zmierza do atolu.
W aromacie karmel, toffi, słodycz.
Bardzo treściwe. Gęste. Może zbyt bardzo nasycone. Rozgrzewające.
W smaku słodowo owocowe. Z niezłą goryczką. W posmaku jest chyba delikatny akcent dębiny.
Mimo parametrów nie jest męczące i zbyt słodkie. Ale do pijalności też trochę brakuje.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
curyl
starstarstarstarstar
2019-09-06 23:39:53
To było pierwsze piwo, któremu przyznałem 10... musiałem i kupiłem - drugie na leżak. Dziś, po 2 latach leżenia w piwniczce - stwierdzam - SZTOS... jeśli masz możliwość, kupuj! To piwo jest genialne. Aromat wanilii, suszonych śliwek, whisky, lekki karmel, rodzynki. W smaku poezja, niskie nasycenie, gładkie, smukłe, wybitnie degustacyjne, wjeżdża ostro drewno, parkiet, jakaś lakiero-bejca :D Po dwóch latach leżenia w piwnicy piwo pięknie oblepia szkło. Na prawdę jest potencjał...
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar
2019-04-07 11:19:45
Piana niska, szybko opadająca, piwo lekko mętne, dość ciemno-bursztynowe.
W zapachu intensywnie, przede wszystkim karmel, słody.
Smak: na pierwszym planie przypalany karmel, mniej toffi, goryczka lekka ale wyraźna, alkohol wyczuwalny od początku aczkolwiek nie dominuje i nie przeszkadza
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.