Birbant Imperial Red AIPA
Birbant Imperial Red AIPA
Birbant Imperial Red AIPA
% alk. 7.8
Blg 19.1
IBU 104
brak koduaddbarcode
ulubione: 5

Nowy wypust z browaru kontraktowego Birbant, po otwarciu butelki wita nas aromatem głównie karmelowym, z niezbyt intensywnymi zapaszkami chmielowymi. Po ogrzaniu wyczujemy coś na kształt czerwonych owoców. W smaku jest bardzo podobnie. Nawiasem mówiąc, piwo wygląda bardzo przyzwoicie, jest faktycznie red, nalewa się z grubą czapą piany, która zresztą bardzo długo się utrzymuje. Cała zabawa z Imperial Red AIPA zaczyna się jednak dopiero po trzecim łyku, kiedy do głosu dochodzi goryczka wynosząca 104 IBU. Ta to dopiero podrywa tyłek z krzesła! Piwo jest bardzo przyzwoite, szkoda tylko, że nie bombarduje nas aromatami chmielowymi, tak jak przystało by piwu w stylu AIPA.
Dodał: Esteban - 2014-12-04 11:44:26

oceny Oceny

Użytkownicy 7,82 / ilość: 44
Goście 8,05 / ilość: 21
średnia7,89 / ilość: 65

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar
2016-04-22 22:13:27
Kolor miedziano-herbaciany z rubinowymi przebłyskami, lekko zmętniony. Piękna kremowa piana, niska, drobnopęcherzykowa, po chwili opadająca do niewielkiego pierścienia, bardzo ładnie oblepiająca szkło. Zapach intensywny, chmielowo-truskawkowo-żywiczny. W smaku treściwe (co w przypadku ekstraktu 19,1 nie powinno dziwić), wyraźna chmielowa goryczka, karmel i pozostałe słody wymienione na etykiecie. Bardzo dobrze zamaskowany alkohol jak na 7,8 % obj. Wysycenie przeciętne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gulek
starstarstarstarstar
2016-01-16 18:32:11
To piwo to jest to czego szukałem ostatnio. Bardzo treściwy smak, IBU 104 może nie jest faktycznie odczuwalne, ale nie jest to minusem piwa, gdyż ma wiele przenikających i wyczuwalnych posmaków. Ode mnie 9/10. Jedno z lepszych piw jakie ostatnio piłem.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
kat
starstarstarstarstar
2015-01-23 14:34:13
Warka do 12.05.15. Bardzo pełne. Smak: karmel, owoce, zboże. Konsystencja jak miód pitny. Z przykrością muszę to napisac: za słodkie. Zbyt mocna słodycz redukuje odczucie goryczki do minimum. Jeszcze 1/3 butelki wydaje się zbalansowana, potem piwo zalepia usta słodyczą.... Dobre, ale przesadzone, i to nie w kierunku, który mnie kręci.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Dan91
starstar
2014-12-30 12:45:07
Po otwarciu butelki uwalnia się przyjemny aromat chmielowy z nutami czerwonych owoców - czerwona pomarańcza i truskawki. Piana obfita, łatwo się tworzy, kremowa, drobnopęcherzykowa. Ładna, czerwowo-herbaciana barwa. Pierwszy łyk, uderza karmel, ale taki ciężki, bardzo lepki i wyschnięty. Następnie jakby pojawiała się nuta herbaty czarnej, ale tylko w jednym momencie. Ostatnia faza, uwalnia się goryczka, która wypełnia przełyk. Wysycenie odpowiednie. Pijalność dobra, bez odrzutu. Niestety muszę stwierdzić, iż zawiodłem się na opisie z etykiety - 104 IBU tutaj nie ma, co najwyżej 60. Nastawiłem się na wyższą wartość, również aromat po otwarciu mógł wskazywać na to, jednak koniec końców wyszło o połowę mniej. Dobre piwo z elementami czerwonych owoców i ciężkiego karmelu na początku, jednak goryczy zdecydowanie na 60 IBU.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.