Birbant Huell Melon Pale Ale
Birbant Huell Melon Pale Ale
Birbant Huell Melon Pale Ale
% alk. 4.7
Blg 12.0
IBU 40
brak koduaddbarcode

Warzone przez kontraktowy browar Birbant w browarze Zarzecze. Birbant to kontraktowa inicjatywa, która zrodziła się w roku 2013. Obaj piwowarzy - założyciele pochodzą z województwa Lubuskiego. Jarosław Sosnowski to były piwowar zielonogórskiego Hausta, natomiast Krzysztof Kula, to wieloletni, domowy piwowar z niemałym doświadczeniem. Na początku piwa z Birbanta warzone były w Witnicy. Z czasem jednak warzenie przeniosło się do Zarzecza. Huell Melon American Pale Ale (Co ciekawe chmiel na którym uwarzono to piwo wywodzi się z Niemiec, jednak piwo przez producenta zostało określone jako APA). Jeżeli myślałeś, że powodem wizyty Pana Jana u naszych zachodnich sąsiadów był festiwal Oktoberfest, nie mogłeś być w większym błędzie. Przyczyna tego wyjazdu miała bowiem owocowy aromat oraz uwodziła zapachami mandarynki, melona, a nawet truskawki. Ona też właśnie nadała charakteru naszemu Huell Melon Pale Ale. Piwo niefiltrowane, pasteryzowane, składniki: woda, chmiel Huell Melon, słód Pale Ale, drożdże US-05. Tym piwem Birbant wraca do serii piw z Panem Janem, który był głównym bohaterem swych podróży w tzw. morskich opowieściach. Premiera tego piwa odbyła się 5 wrzęśnia 2015 roku, na festiwalu Bracka Jesień w Cieszynie.
Dodał: Gogo - 2015-10-01 00:37:03

oceny Oceny

Użytkownicy 6,6 / ilość: 15
Goście 6 / ilość: 1
średnia6,56 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-09-29 00:47:58
Barwa: Jasno-bursztynowa, dość wyraźnie zmętniona.

Piana: Biała, śladowa i nikła. Po nalaniu powstaje minimalna obwódka z pustym środkiem, na którym unoszą się małe kropki, które są śladami po pianie. Na szkle zostają wąskie i cienkie paski, które natychmiast spływają.

Aromat: Intensywny i przyjemny, dominuje ciekawy zapach świeżo-obranych mandarynek. Jest też nieco melona, egzotycznej słodyczy i po trochu innych owoców tropikalnych. Czuć też lekki powiew cytrusów z naciskiem na mandarynki i pomarańcze. Aromat jest słodki, ale też przyjemnie orzeźwia i zdecydowanie zachęca do spróbowania tego piwa.

Smak: Znów zdominowany przez mandarynkowo-melonowy posmak. Tym razem jest on krótszy, trochę mniej dzieje się w smaku niż w aromacie. W pierwszej fazie pojawia się bardzo intensywny posmak owocowy z mieszanką słodyczy i kwaskowości. Szybko jednak zanika i pozostaje lekka pustka. Goryczka na średnim poziomie, szybko się pojawia, lecz nie należy też do najdłuższych. Ma zdecydowanie pestkowo-grejpfrutowy profil. Po przełknięciu piwa w ustach zostaje słodki, mandarynkowy posmak. Całość jest bardzo pijalna, błyskawicznie znika ze szklanki.

Nasycenie: Średnie, z czasem spada do niskiego. Może być.

Komentarz: Trzecie piwo na tym ciekawym chmieli i trzeci raz bardzo ciekawa kompozycja. Zdecydowanie ta niemiecka odmiana przypadła mi do gustu. Nie odstaje od chmieli amerykańskich pod względem bogactwa smaki i aromatu. Samo piwo nie było szałowe, jak dla mnie w stu procentach ukazało bogactwo tego chmielu. Na minus piana i ciut za niskie nasycenie. Jedno piw z Birbatna bez efektu Wow i większego rozgłosu, lecz nadal trzymające odpowiedni poziom.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar
2015-09-28 19:43:03
Wreszcie lekkie i przyjemne PA, tak powinno smakować summer ale!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
bartaspl1
starstarstarstarstar
2015-09-28 12:58:20
Lekkie piwo niestety wysycenie było znikome. Ciekawe doświadczenie, lekkie Pale Ale bez fajerwerków.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar
2015-09-24 10:26:17
Nie spodziewałem się niczego specjalnego po tym piwie, niemieckie odmiany chmieli i tak są dla mnie ciekawsze niż rodzime, choć daleko im do bukietów nowofalowych - tu faktycznie czuć nieco melona (głównie w aromacie). Jak na sesyjne, lekkie piwko może być.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.