Birbant Hopsbant Peach Milkshake IPA
Birbant Hopsbant Peach Milkshake IPA
Birbant Hopsbant Peach Milkshake IPA
% alk. 4.2
Blg 15.5
IBU 40
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Szejkit, szejkit bejbe! Doooobre są letnie melanże a w wyniku jednego z nich słodka brzoskwinka oddała się latozowemu ipa a do tego gang-bang’u dołączył nasz stary ziom hopsbant. Co wy na to. . . ? Spróbujcie póki jest na półce!

Składniki: Woda; Słody jęczmienne: Pale Ale, Płatki owsiane; Chmiele: Mosaic, Citra, Equinox, Chinook, Dodatki: laktoza, sok brzoskwiniowy NFC; Drożdże.

Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.

Tempertaura serwowania: 10-12˚C, Szkło: IPA Glass
Dodał: ark00 - 2017-08-21 09:03:15

oceny Oceny

Użytkownicy 7,59 / ilość: 22
Goście 9 / ilość: 1
średnia 7,65/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2020-01-12 18:38:05
Nic specjalnego.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-03-08 22:48:44
Barwa Ciemno-Pomarańczowa Zmętnione Nieklarowne w Aromacie Wyraźna Brzoskwinia Owoce Tropikalne Marakuja Dojrzałe Mango Wyczuwalna Również Laktoza Delikatna Żywiczność w Smaku Słodkie Owocowe z Dominacją Brzoskwini Wyczuwalne Laktoza Nuty Cytrusów Goryczka Średnia Grejpfrutowa Piwo Gładkie Pijalne i Przyjemne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
voja
starstar

2017-10-26 16:13:15
Dobre piwo typy IPA z posmakiem goryczki wydobywającej się po pierwszym wrażeniu słodkości. Jak dla mnie trochę za słodkie (wyraźnie da się wyczuć posmak brzoskwiniowy) ale chyba takie było założenie. Barwa trochę śmieszna jak na piwo bo w odcieniu pomarańczowym. I te płatki owsiane. Powodują, że piwo jest dobre i zdrowe jednocześnie. Pełne w smaku pewnie dlatego, że nie jest tak mocno gazowane.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-10-03 22:43:11
Aromat w butelce ciekawy, ale nieco mdły. W głównej mierze czuć słodką, puszkowaną brzoskwinię, ale mam nieodparte wrażenie że całość uzupełnia mleczny, wręcz śmietankowy aromat. Na ile to autosugestia - nie wiem, ale zapach przywołuje wspomnienia śmietankowo-pomarańczowych lodów Manhattan w dużym, chyba pół-litrowym kubeczku, które na początku lat 90tych uważane były za luksus. To piwo pachnie właśnie takimi lodami.
W szkle pojawiają się za to chmielowe akcenty owocowe, a nawet sosnowo-żywiczne. Jest też mniej słodko, ale bardziej orzęźwiająco. Dopiero po mocnym ogrzaniu się piwa czuć znów brzoskwinkę.

Piwo o jasnej, pomarańczowej barwie, i równomiernej, na prawdę mocnej opalizacji. Można wręcz rzec że piwo zmętnione prawie tak mocno jak hefe-weizen. Piana w kolorze bieli jest niezbyt obfita, przy nalewaniu piwo wydawało się płaskie, ale gęste, i niezbyt mocno nasycune dwutlenkiem węgla. z tego też względu piana jest raczej skąpa, niska, i szybko opadająca.

Piwo bardzo gładkie, i praktycznie pozbawione nagazowania. Na prawdę - piwo wydaje się płaskie, a przy tym gęste, pełne, treściwe. Mocno owocowe, prawie jak jakaś pulpa, co na pewno podbija dodatek soku brzoskwiniowego. Czuć owoce cytrusowe, lekką kwaskowatośc, oraz słodkie mocno dojrzałe owoce tropikane. Super. Piwo słodkie, ale przy tym bardzo pijalne i na pewno nie zamulające. Goryczka niska, dopiero po dłuższej chwili wraz z aftertaste'm można poczuć nieco gorzkawy posmak jakby skórek cytrusów.

Bardzo mi smakowało. Muszę przyznać że świetnie wykonana IPA z dodatkiem laktozy i soku brzoskwiniowego. Wszystko w tym piwie zagrało idealnie tworząc niebanalną i rewelacyjną kompozycję.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010