Birbant Hopsbant Fresh IPA
Birbant Hopsbant Fresh  IPA
Birbant Hopsbant Fresh  IPA
% alk. 6.7
Blg 16.5
IBU 80
5903240620166addbarcode
ulubione: 14

Piwo w stylu India Pale Ale uwarzone przez kontraktowy Browar Birbant z Zielonej Góry, w Browarze Zarzecze. Browar Birbant warzy od roku 2013, piwowarzy wywodzą się z Zielonej Góry. Jarosław Sosnowski to były piwowar zielonogórskiego Hausta, natomiast Krzysztof Kula, to domowy piwowar z dużym doświadczeniem. Na początku piwa z Birbanta warzone były w Witnicy. Z czasem jednak warzenie przeniosło się do Zarzecza. Jarek & Kuli. Połączyła nas chęć poszerzania wiedzy teoretycznej i praktycznego przenoszenia domowych receptur na większą skalę.Mamy coraz większe doświadczenie, ale ciągle staramy się rozwijać i zaskakiwać Was nowymi pomysłami. Inspiracji szukamy zarówno w szalonym świecie piwowarów domowych jak i w dynamicznie rozwijającym piwowarstwie rzemieślniczym na całym świecie. Komponując recepturę stawiamy jednak na indywidualizm i staramy się dostarczać Wam nowych doznań smakowych.
Premiera Hopsbant Fresh IPA odbyła się 2 kwietnia 2016 roku.

HOPSBANT! Bo wykorzystujemy tu pełnię możliwości naszego urządzenia, potrójne chmielenie na zimno w przepływie... napracował się nasz przyjaciel. Dlaczego Fresh IPA? Bo kiedy na skraju wyczerpania amerykańskiego dobra z zeszłorocznych zbiorów, wyczekujemy świeżych chmieli i w końcu nadchodzi ta chwila, że możemy upajać się aromatem nowych zbiorów prosto zza oceanu.

Piwo jasne, górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, karmelowy jasny, pszeniczny), chmiele (Zeus, Simcoe, Amarillo, Centennial), drożdże, dodatki (owies)
Zalecana temperatura serwowania: 10-12­°C
Zalecane szkło: Craft Master One
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-05 01:48:06

oceny Oceny

Użytkownicy 7,56 / ilość: 104
Goście 8,06 / ilość: 16
średnia7,63 / ilość: 120

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2021-08-13 17:38:19
Złoto pomarańczowe. Z mocna opalizacją. Piana solidna.
Pachnie cytrusem i żywicą.
Pełne. Dobrze nagazowane. Owocowe.
Zdecydowana, albedowa goryczka. Mocna pozycja.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2021-03-04 23:12:06
zapach słaby, cytrusy, wysycenie średnie-, w smaku tropiki,cytrusy, karmel, gładkie, w kierunku wytrawnego, gorycz chmielowa, żywica, albedo, lekko łodygowa, średnio zalegająca w gardle, ogólnie średnie, cena 8,30zł
awatar
nocą_po
starstarstarstarstar

2021-02-13 22:29:25
Aromat to niezwykła złożona kompozycja pokrzywowo - ziołowo - żywiczna, mocna, różnorodna. Smak w pierwszej linii nieco kwaskowy ale później znika na rzecz sosnowej nieco zalegającej goryczki. Trochę przypomina domową robotę przez drożdżowy \"gładki\" posmak na końcu. Jako piwowar chałupniczy w tej sytuacji muszę ocenić wysoko :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-01-01 02:34:01
Wielkie zaskoczenie. Piwo bardzo smaczne. Treściwe, o idealnym balansie między goryczką a słodowoscią. Owoce tropikalne. Duża przyjemność picia!
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.