Birbant E.S.B
Birbant E.S.B
Birbant E.S.B
% alk. 5.7
Blg 14.0
IBU 38
brak koduaddbarcode

Produkt kontraktowego Browaru Birbant, uwarzony w Browarze Zarzecze. Birbant został założony przez Jarosława Sosnowskiego, byłego piwowara Browaru Haust, oraz piwowara domowego Krzysztofa Kulę. Birbant E.S.B to niefiltrowane i pasteryzowane piwo w stylu Extra Special Bitter. O tym, że Komodor nienawidził rumu wiedział każdy, kto choć raz zacumował w dokach portu Royal. I nie chodziło tylko o to, że kojarzył on mu się z piratami. Uważał, że nie ma nic lepszego, niż łyk zimnego Ale prosto z brytyjskich wysp. To piwo pachnie naszą ziemią - mawiał Komodor. Wypij dziś Extra Special Bitter, a wybierzesz się z nami na wieczorny spacer jedną z mglistych ulic Londynu.

Skład: woda; słody: Pale Ale, Karmelowy; chmiel: EKG; drożdże: S-04.

Barwa, ciemniejszego bursztynu, lekko opalizująca. Piana biała, średnio oraz drobno pęcherzykowa. Niezbyt obfita po nalaniu, tworzy się około centymetrowy kożuch, który szybko dziurawi się od środka. Skromny pierścień pozostawia cienkie, nierówne i średnio trwałe firanki na ściankach. Aromat wyraźny, przeważa chlebowość z karmelowym tłem, słodem i delikatną nutą czerwonych, dojrzałych owoców. Zapach ten ma słodki profil. W smaku delikatne, baza słodowo-karmelowa, plus odrobina chlebowości. Dalej pojawia się przyjemna, subtelna słodycz i niezbyt nachalna goryczka, które również nie utrzymuje się długo. Nasycenie średnie, w sam raz.
Dodał: Stacher93 - 2014-11-17 12:09:35

oceny Oceny

Użytkownicy 6,42 / ilość: 12
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,42 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar
2014-12-03 00:09:55
Piwo jasne, lekko mętne, piana dość wysoka, biała, delikatna, stopniowo opadająca i pozostawiająca drobne ślady na naczyniu, piwo mocno wysycone.
W zapachu wyczuwalne słody i jak ktoś wcześniej zauważył wyraźna \"kukurydza\", jeszcze bardziej wyraźne w smaku. Da się tam wyczuć też lekką goryczkę.
Woltaż 5,7% przyjemny, niewyczuwalny podczas picia.
Dla mnie było średnio pijalne.

Cena: 10,00 zł / 500 ml (z nalewaka w łódzkiej Piwotece)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-11-17 19:37:34
Po wypiciu kilku ostatnich piw z Birbanta, miałem duże oczekiwania.Tym bardziej, że lubię piwa z tego gatunku, obecnie najlepszym jakie miałem okazję pić był Magic ESB z Widawy.Zaciekawił mnie również chmiel na, którym to piwo zostało uwarzone, nie słyszałem nigdy wcześniej o chmielu EKG.Barwa prawidłowa, ciemny bursztyn delikatnie zmętniony.Piana w kolorze białym, ogólnie bez szału, centymetrowy kożuch, który szybko zamienił się w obręcz.Ślady na szkle również słabe.Aromat słodki i wyraźny.Karmel, akcenty chlebowo-słodowe oraz subtelna nuta owocowa.W smaku delikatne, karmel, słód, odrobina akcentów chlebowych ze słodyczą.Goryczka krótka i niewysoka.Nasycenie średnie, odpowiednie.Zawiodło mnie to piwo, nie czułem się jakbym pił ESB, co najwyżej jakiegoś Milda.Zbyt delikatne w aromacie, ale przede wszystkim w smaku.Liczyłem na coś bardziej konkretnego, poszczególne akcenty, które składały się na smak, nie były mocno zaznaczone.Piwo przyjemne i łatwo-pijalne, aczkolwiek sama nazwa Extra Special Bitter, wskazuje, że możemy spodziewać się mocnych doznań.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Bartekwts
starstarstarstarstar
2014-11-14 22:31:55
Barwa: Bursztynowe, klarowne

Piana: Średniopęcherzykowa, jest przyzwoity lacing.

Zapach: DMS! tragedia nie wierzyłem, że Birbant może dopuścić do wypuszczenia na rynek piwa o takim aromacie. Normalnie puszka kukurydzy.

Smak: Średnia goryczka, przyjemny finish z posmakiem tytoniu.

oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 7, zapach: 4, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.