Birbant Dirty Firty
Birbant Dirty Firty
Birbant Dirty Firty
% alk. 12.5
Blg 30.0
5903240620562addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Birbant.
Piwo w stylu American Barley wine.
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-05 07:39:57

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 15
Goście 9 / ilość: 1
średnia8,06 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2020-03-03 19:14:59
Piwo jest dobre, seba tesz dostał.
awatar
luke123
starstarstarstarstar

2019-12-24 20:17:17
Warka z datą 23.11.2023.

Wygląd: Barwa miedziana. Piana niska i praktycznie od razu odpadająca.

Aromat: Słodowy, delikatny karmel, kompot z suszu, rodzynki, szlachetny alkohol jak sherry, w tle śliwka. Po kilku głębszych niuchach alkohol smyra w nosie, przy takim mocarzu to zupełnie normalne, poza tym styl dopuszcza aromat alkoholu (o ile nie jest za ostry i rozpuszczalnikowy - tu zdecydowanie nie jest).

Smak: Słodowy, lekko karmelowy, chlebowy. Szlachetny alkohol, który grzeje w przełyku. Wysycenie dosyć niskie. Goryczka mogłaby być wyższa - delikatnie zauważalna i delikatnie zalegająca, ale cytrusowości praktycznie nie czuć, może delikatna żywiczność.

To jest naprawdę mocarz i rewelacyjny barley wine. Naprawdę bardzo dobre piwo. Deklarowany styl to jednak \"American Barley Wine\", moim zdaniem trochę za niska ta \"amerykańskość\", chmielowość amerykańskich chmieli mogłaby być bardziej wyczuwalna.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-12-11 21:15:22
Połączenie słodowości i chmielu. Nuty toffi, trochę tostowe mieszają się z nutami cytrusowymi. Piana prawie znikoma, drobnopęcherzykowa. Piwo ciemnobursztynowe, klarowne. W szkle mamy rodzynki,śliwki. Bardzo solidnie wyczuwalne nuty chlebowe. Niskie wysycenie, ale jest. Fajne ciało. Piwo jest gęste, choć nie jest to syrop. Jest cytrusowość. Jest lekkie wyklejanie, ale piwo jest raczej wytrawne. Alkohol jest wyczuwalny. Po 30 BLG, spodziewałem się piwa bardziej potężnego. Goryczka średnia i powiedziałbym, że fajna, ale przy braku słodyczy jest trochę jak \"kij do nosa\". Liczyłem na coś więcej. Niestety jak na Barley Wine to piwo jest tylko dobre.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-11-03 17:41:05
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza brunatna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty kokosowe, suszone owoce, zbożowość, w tle cytrusy. W smaku karmel, suszone owoce, dość znacznie wyczuwalny alkohol, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Degustowane na Warszawskim Festiwalu Piwa prosto z nalewaka nie podam więc warki. Świeże jest nie do końca ułożone, dość agresywnie alkoholowe, dałbym na leżak Solidny choć nie ułożony, owocowo-karmelowy Barley Wine, mogę zaproponować maksymalnie 7 z plusem. Zbyt Ciężki przedstawiciel stylu w mojej opinii.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.