Birbant Belgian Blond Ale
Birbant Belgian Blond Ale
Birbant Belgian Blond Ale
% alk. 6.9
Blg 15.5
IBU 39
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez kontraktowy Browar Birbant, w browarze Zarzecze. Birbant istnieje od 2013 roku, założyli go dwaj przyjaciele z Zielonej Góry - piwowar domowy Krzysztof Kula i były piwowar zielonogórskiego Hausta Jarosław Sosnowski. Belgian Blond Ale to piwo niefiltrowane i pasteryzowane.Klasyczny belgijski charakter tego piwa został uzyskany dzięki zastosowaniu odpowiedniego szczepu płynnych drożdży. Przyprawowe fenole i owocowe estry zostały wzbogacone aromatem świeżych cytrusów, pochodzącym od chmielu Equinox. Skład: woda; słody: jęczmienny, pszeniczny; chmiele: Magnum Equinox; drożdże: WLP545 Belgian Strong Ale. Polecana temperatura podawania piwa zapisana na etykiecie to przedział 8-10°C. Piwo zadebiutowało na Warszawskim Festiwalu Piwa, który odbył się w dniach 24-26 kwietnia 2015 roku. Na festiwalu piwo było dostępne w wersji niepasteryzowanej, tydzień później butelki z pasteryzowanym piwem trafiły do sklepów i hurtowni.
Dodał: Gogo - 2015-05-22 22:05:43

oceny Oceny

Użytkownicy 7,14 / ilość: 14
Goście 6,5 / ilość: 4
średnia7 / ilość: 18

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2016-08-29 21:42:32
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko, miejscami tworzą się niskie czapy, brak lacingu. Barwa ciemniejsza miodowa, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty estrowe, przyprawowe, owoce, drożdże i minimalnie cytrusy. W smaku bardzo delikatnie przebija się przyprawowy belgijski aromat, dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, goryczka subtelna, nie zalegająca, estry owocowe na miejscu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Birbant, etykieta w pomarańczowej kolorystyce, w miarę dobrze opisana, choć raczej skromna graficznie. Dość wodnisty ten jasny belg...spodziewałem się wyraźniejszych aromatów, więcej Belgii...szału nie ma, pije się je bardzo przyjemnie, lecz brakuje więcej ciała i treści. Może to efekt gorszej Warki ( 04.09.2016), ale mnie nie ujął ten wyrób Birbanta i według mnie jest to obniżka lotów, dlatego też 6 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Bartekwts
starstarstarstarstar
2015-05-23 22:11:29
Zapraszam do mojej receznji na https://www.youtube.com/watch?v=fYTaRDnWvpQ
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-05-23 09:52:39
Tylko prawda nas wyzwoli-Andrzej Pochylski-youtube.com
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-05-22 22:08:41
Barwa: Bursztynowa, delikatnie zamglona.

Piana: Obfita, po nalaniu wysoka na trzy, do czterech centymetrów. Ma białą barwę, początkowo składa się z drobnych pęcherzyków, które w błyskawicznym tempie przeradzają się w średnie i nieco grubsze bąble. Kożuch, który pierwotnie był zbity zaczyna nierówno opadać i staje się wątły. Po kilku minutach zostaje podziurawiona warstwa z obwódką, która następnie zamienia się w wyspy. Koronki zostające na szkle po pianie są skromne, nietrwałe i raczej cienkie.

Aromat: Wyrazisty, dominują dzikie, belgijskie nuty. Drożdże z wyraźną słodyczą, końska derka, zmoczone siano i stajnia, gdzieś dalej słodkie owoce. Z tła wychodzi pełnia amerykańskiego chmielu, chociaż akcenty cytrusowo-tropikalne przykrywa dziki profil.

Smak: Początkowo mocno słodki, pojawiają się nuty drożdżowe i słodowe z bardziej zwięzłym i mniej intensywnym akcentem stajni i końskiej derki względem aromatu. Mocniej czuć owoce, najpierw słodkie brzoskwinie i morele, następnie mandarynki i trochę owoców tropikalnych. Goryczka nie jest wyrazista, aczkolwiek da się ją odczuć, jest nieźle zaznaczona. Smak jest dobrze skomponowany, można wiele w nim wyczuć.

Nasycenie: Średnio-wysokie, prawidłowe.

Komentarz: Całkiem przyzwoite piwo, nie jestem wielkim fanem belgów, aczkolwiek ten był kompletny, niczego mu nie brakowało. Długo się tym piwiem delektowałem, kolejna dobra propozycja z Birbanta, ostatnio ten browar stał się moim ulubionym.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.