Birbant Art Brut
Birbant Art Brut
Birbant Art Brut
5903240620531addbarcode

Uwarzone przez Browar Birbant.
Brut IPA - jeszcze gorąca interpretacja IPA pochodząca z San Francisco. Piwo powstało jako odpowiedź na przetaczającą się po piwnym świecie falę New England IPA. Zamysł amerykańskich piwowarów był prosty, uwarzyć piwo tak wytrawne jak tylko się da, jasne, klarowne i mocno wysycone. Często mówi się o nim, że to champagne-like IPA, piwo przypominające wytrawne wino musujące.
Do osiągnięcia tego efektu używa się amylazy, enzymu która rozbija cukry złożone, na takie które piwne drożdże łatwiej i szybciej konsumują.
Art Brut to nasza interpretacja tego stylu. Amylazy dodaliśmy w czasie zacierania i fermentacji, dzięki temu piwo odfermentowało praktycznie do zera i jest ekstra wytrawne, a do tego aromatyczne i mocno wysycone.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-07-04 16:13:19

oceny Oceny

Użytkownicy 5,67 / ilość: 9
Goście 4,67 / ilość: 3
średnia5,42 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2018-09-28 22:56:42
Piana praktycznie żadna, dziurawi się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza słomkowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nieznaczne szampańskie i winne akcenty, trochę żywicy, mniej owoców i cytrusów, przede wszystkim po ogrzaniu dochodzi do głosu dość wyraźna alkoholowa woń. W smaku mocno słodowe, dominują suszone owoce, powiedziałbym, że to taki ubogi krewny Barley Wine, goryczka praktycznie żadna, podobnie jak kontra kwaskowa, piwo przyjemnie rozgrzewa przełyk, choć alkoholowe nuty są wyraźnie wyczuwalne, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Birbant, etykieta w zielonej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 27.03.2019. Tak jak już wcześniej wspomniałem, moc słodowości, mini Barley Wine, nie czuć ani żywicy, ani karmelu, ani cytrusów, więc ciężko mi nazwać ten styl IPĄ. Woltaż naprawdę słuszny, pijalność stosunkowo wysoka, ale doznania smakowe mizerne... Spodziewałem się czegoś więcej. Birbant tym razem na minus, takie 6 minus.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2018-08-29 21:11:59
Aromat słodki, średnio intensywny. Żywiczny, z nutą biszkoptową.

Jasne, leciutko opalizujące piwo o złocistej barwie. Piana niezbyt obfita, biała, drobno pęcherzykowa i opadająca w średnim tempie.

Wytrawne, puste, nisko nasycone dwutlenkiem węgla, praktycznie płaskie. W smaku lekko owocowe, cytrusowe, z nisko średnią goryczką wieńcząca każdy łyk. Żywiczny finish i aftertaste. Alkohol leciutko wyczuwalny i pomimo wysokiego woltażu piwo jest bardzo pijalne.

Mało się tu dzieje. Wodniste, i paradoksalnie wcale nie tak aromtyczne i chmielowe piwo jak można było by się spodziewać. Troszkę takiej odchmielowej słodyczy jest, jednak wytrawność, pustka i brak goryczki czynią z piwa nudny, nijaki napitek.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 9 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2018-08-29 21:13:50
Po ogrzaniu się pojawia się karmel, nuty przepasteryzowania. W smaku dalej pusto, z nieco mocniej wyczuwalnym alkoholem.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 9 )
awatar
tleix
starstarstarstarstar
2018-07-19 08:53:35
Nie dziwię się że tak słabo ocenione. Piwo szampańskie kojarzy się z lekkością. Tutaj mamy niezłego gleborzuta (jak już tak zależy producentowi na skojarzeniach winnych - pryta a nie wino musujące. gorycz zalewa kubki smakowe a brak kontry słodowej potęguje wrażenie spirytusowego posmaku. Pudło!
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.