Birbant ABW
Birbant ABW
Birbant ABW
% alk. 10.5
Blg 24.5
IBU 100
brak koduaddbarcode
ulubione: 9
cena: 9 zł

Długo wyczekiwany American Barley Wine, uwarzony przez kontraktowy browar Birbant w Browarze Zarzecze. Browar Birbant istnieje od roku 2013, piwowarzy wywodzą się z Zielonej Góry. Jarosław Sosnowski to były piwowar zielonogórskiego Hausta, natomiast Krzysztof Kula, to domowy piwowar z dużym doświadczeniem. Na początku piwa z Birbanta warzone były w Witnicy. Z czasem jednak warzenie przeniosło się do Zarzecza.

Jarek & Kuli: połączyła nas chęć poszerzania wiedzy teoretycznej i praktycznego przenoszenia domowych receptur na większą skalę. Mamy coraz większe doświadczenie, ale ciągle staramy się rozwijać i zaskakiwać Was nowymi pomysłami. Inspiracji szukamy zarówno w szalonym świecie piwowarów domowych jak i w dynamicznie rozwijającym piwowarstwie rzemieślniczym na całym świecie. Komponując recepturę stawiamy jednak na indywidualizm i staramy się dostarczać Wam nowych doznań smakowych.

Birbant American Barley Wine - usiądź wygodnie w fotelu albo złap się mocno poręczy. Naprawdę dołożyliśmy chmielu i nawet tak mały kaliber może cię powalić.

Skład: woda; słód: Pale Ale; dodatki: cukier; chmiele: Mosaic, Magnum, Zeus, Simcoe, Centennial, Cascade, Citra; drożdże: US-05.
Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane.
Zalecana temperatura podawania piwa to przedział 8-10°C.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 330 ml.

Piwo zadebiutowało 5 grudnia 2015 roku wraz z dwoma innymi nowościami z Birbanta - Dr.IPA oraz P.I.S and Love.
Dodał: bartekn - 2016-01-18 09:21:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,48 / ilość: 50
Goście 7,85 / ilość: 13
średnia7,56 / ilość: 63

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukasz
starstarstarstarstar
2020-11-24 18:15:35
Bardzo treściwy, pełny aromat lekko przełamany nutą chmielową. Nuty owocowe, rodzynki. Jasno miedziany kolor, mętne. Piana jak na gatunek zaskakująco duża, wysoka. Kremowa, drobnoziarnista. Trwałość też powyżej przeciętnej. Lacing intensywny, kielich jest ozdobiony koronką po konsumpcji.
W smaku pełne do granic, przyjemne, wyklejająca słodowość jest złamana zdecydowanie zaznaczoną, ale nie dominującą goryczką, która zalega w ustach. Takie połączenie jest zdradliwie pijalne. Alkohol istnieje tylko w przełyku i na głowie, w smaku nie wychodzi. Nie jest super złożone w smaku, ale jest bardzo dobre i pozbawione wad.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2020-03-27 22:57:12
W aromacie charakterystyczna słodowość, lekka nuta winna, alkoholowa, karmelowa a także landrynkowo owocowa od amerykańskiego chmielu. Sporo się dzieje, jest przyjemnie, aromatycznie, intensywnie.

W smaku wyraźnie słodowe, cukierkowe, landrynkowe z niewyczuwalnym alkoholem. Pełne, ale niespecjalnie gęste. Goryczka - intensywna, już po pierwszym łyku czuć wyraźnie łodygowy, taniczny aftertaste.

Słodowe, pełne, treściwe piwo o wyraźnie wyczuwalnym dodatku amerykańskiego chmielu. Dzięki temu poza nutami karmelkowo słodowymi czuć landrynki, cytrusy, a także wyraźną intensywną goryczkę o taniczno żywicznym finishu. Alkohol perfekcyjnie ukryty, całość jak na American Barley Wine wypada wzorcowo, ale budzi skojarzenia z niektórymi niewpełni udanymi Double IPA, które bywają czasami równie mocno słodowe, ciężkie i chmielowe. Tutaj zaś na etykiecie jest napisane American Barley Wine - i tak to piwo też smakuje. Bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
2020-02-14 18:15:56
Lubię Barley Wine'y. Nie piłem odmiany american, ale można było się spodziewać co to będzie. Etykieta butelki w spokojnej głównie zielonej barwie o dwuznacznym tytule ABW. Początkowo wydaje się słodkie, aby potem uderzyć goryczką i lekkimi cytrusami. Taka APA z Barley Wine i to czuć. W zapachu miks cytrusów i słodkiego wina. Super.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
macromatic
star
2019-10-22 21:59:52
Dla fanów mocnej i długiej, ale przyjemnej goryczki. W zapachu i smaku słodycz, a następnie TSUNAMI GORYCZKI. Pięknie się to pije! Alkohol bardzo dobrze ukryty.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.