zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Birbant & Jabeerwocky No Future!
Birbant & Jabeerwocky No Future!
Birbant & Jabeerwocky No Future!
% alk. 6.2
Blg 15.5
IBU 55
brak koduaddbarcode
ulubione: 3
cena: 8 zł


Czy angielska IPA zawsze musi być karmelowa? NIE! Oto przed wami wytrawne piwo, w którym główną rolę gra angielski chmiel. Aromaty owocowo-kwiatowe zostały wzmocnione dzięki intensywnemu chmieleniu na zimno z użyciem Hopsbanta. Piwo powstało dzięki kooperacji Browaru Birbant oraz wielokranu Jabeerwocky.
Dodał: Shinodin - 2016-06-25 11:34:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,15 / ilość: 13
Goście 7,75 / ilość: 4
średnia 7,29/10 / ilość: 17

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-06-06 21:48:09
Zimniutkie orzeźwiające, ładny aromat owocowy miodowy, mocno chmielowy na początku. Fajna ziołowa goryczka na plus.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-04-04 19:46:38
Bardzo delikatny aromat i smak : cytrusy delikatne i kwiaty . Smaczne , bardzo pijalne choć smak bardzo delikatny i subtelny. Szczerze zbyt wodniste i mało intensywne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-07-06 21:20:15
W porządku aromat, choć spodziewałem się nieco bardziej intensywnego aromatu, ale może to dlatego że przywykłem do IPY, która bucha aromatem cytrusów i owoców tropikalnych, a tutaj? Tutaj jest kompletnie inna bajka, stąd może mniej intensywna i "ciekawa". Aromat półwytrawny, choć troszkę słodkiego karmelu i słodowości tu i ówdzie się pałęta. Dominują mam wrażenie nuty kwiatowe, z lekkim akcentem ziołowym. Delikatnie kojarzący się z earl grey'em bądź inną herbatą, która to gdzieś w tle wnosi trochę orzeźwienia.
Po przelaniu do szkła nuty słodyczy i słodowości zanikają, pojawia się więcej lekko cytrusowych aromatów ziołowych.
Piwo w kolorze jasnego bursztynu, nalało mi się idealnie klarowne. Piana niezbyt obfita, w kolorze przybrudzonej bieli. Dość brzydka bowiem zbudowana ze średnich i dużych bąbelków. Wydaje syczące dźwięki i szybko opada do skromniutkiej warstewki.
Smak piwa świetny. Wyróżniający się spośród innych IPA na rynku, no ale w końcu mamy do czynienia z wyspiarską interpretacją modnego stylu piwnej rewolucji. Piwo o wytrawnym profilu i lekko wodnistej treściwości oraz korzenno ziołowym smaku. Intensywny ziołowy smak w połączeniu z łodygową, mocno taniczną goryczką sprawia wrażenie posmaku tytoniowego naparu. Goryczka choć intensywna, nie jest zalegająca. Wysycenie średnie. Aftertaste lekko kwaskowaty, chlebowy.
Dobre piwo. Na pewno nie przypadnie każdemu, ale jest to wytrawny wzór angielskiego IPA. Miałem okazję próbować kilku produktów w tym stylu gdy mieszkałem w UK, i piwo z Birbanta spokojnie mieści się w czele stawki. Choć mogło by być lepiej gdyby jednak ta nuta pełni i słodyczy była w smaku.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-06-28 13:01:17
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, jako taki lacing. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, delikatnie zmętnione. W zapachu ziołowe, chmielowe i kwiatowe akcenty, ziemiste i miodowe aromaty. W smaku mocna ziemia, kwiaty, charakterystyczna dla angielskich piw ziołowość, dobra kontra słodowa, IBU na pewno na poziomie niższym niż 55, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Birbant, etykieta ciekawa, dobrze opisana w nowoczesnym stylu, ciekawa kolorystycznie. English IPA bez karmelu, faktycznie, mocno ziołowe, ziemiste piwo, jak dla mnie trochę za słodkie, przez co mało orzeźwiające. Ciekawe kooperacyjne piwo, jednak nie wybija się mocno poza ramy przeciętności, tym razem Birbant mnie nie zachwycił, 6 z plusikiem i więcej nie dam, pomysł ciekawy, nie do końca mój gust.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010