Bierhalle Doppel Weizenbock
Bierhalle Doppel Weizenbock
Bierhalle Doppel Weizenbock
% alk. 7.5
Blg 18.0
brak koduaddbarcode

Piwo uwarzone w łódzkim browarze restauracyjnym Bierhalle specjalnie na Targi Piwne Piwowary, które po raz pierwszy odbyły się w kwietniu 2015 roku. Styl to niemiecki Doppel Weizenbock.
Piwo barwy ciemno-brązowej, klarowne. Piana stosunkowo wysoka, karmelowa i delikatna, opada powoli, do końca spożywania utrzymując się w postaci cienkiej warstwy. Pozostawia przy tym ładne, ale drobne ślady na ściankach naczynia. Wysycenie na poziomie średnio-wysokim.
Piwo w aromacie jest bananowe i słodowe, wyczuwalny w tle karmel.
W smaku te wrażenia potęgują się, zaś banan schodzi na drugi plan - piwo wydaje się wręcz syropowe, co dla Dopple Weizenbocka jest bardzo dobrym znakiem.
Alkohol na poziomie 7,5% właściwy, lekko wyczuwalny podczas picia.
Dodał: szulcpatryk0 - 2015-06-11 10:57:49

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2017-12-23 19:04:26
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się, pozostawiająca ładny lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, zbożowe, trochę suszonych owoców, słodowa podbudowa. W smaku jest już mniej aromatycznie, stosunkowo słodkie, karmelowe, suszone owoce występują już tylko na granicy autosugestii( no może po ogrzaniu ujawniają się trochę bardziej), wyczuwalna alkoholowa woń, każdy łyk rozgrzewa przełyk, wysycenie na średnio-niskim poziomie, goryczka adekwatna do stylu, dobra kontra kwaskowa. Degustowane w restauracji więc nie podam warki. Sezonowa propozycja od bierhalle jeden z mocniejszych wyrobów w ich portfolio. Niby wszystko jest na miejscu, ale brakuje mi tutaj ciała i takiego efektu \"wow\". Niech stracę i dam 7 z minusem choć piłem zdecydowanie lepsze dopple.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar
2015-04-12 18:18:55
Dla mnie to piwo na mocne 8, chociaż nie zdziwię się, jeśli ktoś oceni je lepiej - ja po prostu nie przepadam za takim stylem.
Piwo ciemno-brązowe, klarowne, wysycone dość mocne, piana raczej wysoka, karmelowa, delikatna, opadająca powoli - w drobnej warstwie pozostaje do końca, widoczny lacing na szkle.
W aromacie wyczuwalny przede wszystkim banan i karmel, minimalnie również alkohol.
W smaku zaś na pierwszy plan wysuwa się karmel i alkohol, a banan zostaje w tle - piwo sprawia wrażenie lekkiego syropu, jakby \"wsadzono\" do niego więcej, niż mogła pomieścić woda. Za tym właśnie nie przepadam, ale to cecha dobrego Dopple Weizenbocka. W tym wypadku pasowała nawet mnie, bo wypiłem je z przyjemnością.
Woltaż 7,5% w porządku, wyczuwalny podczas konsumpcji.
Warto spróbować tego premierowego piwa Bierhalle, bo to prawdopodobnie jedna z ich lepszych propozycji.
Próbowane na łódzkich Targach Piwnych \"Piwowary\".
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.