Biera Corsa Pietra Ambreé
Biera Corsa Pietra Ambreé
Biera Corsa Pietra Ambreé
% alk. 6.0
3498640100001addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone w Brasserie Pietra, z miasta Furiani na Korsyce. Według importera jest to Lager Wiedeński. Jest warzone według tradycyjnych i rzemieślniczych receptur z mieszaniny wybranych słodów i mąki kasztanowej. Mąka uzyskiwana jest z owoców kasztanowca Castagniccia, drzewa te to jedne z najwyższych i najpiękniejszych kasztanowców w Europie. Owoce zrywane są ręcznie i dokładnie sortowane, gwarantuje to wysoką jakość produktu i sprawia, iż mąka kasztanowa jest w stu procentach ekologiczna. Ma ona doskonały wpływ na pianę oraz nadaje przyjemną barwę piwu. Używana jest podczas zacierania, jest surowcem uczestniczącym w warzeniu piwa, a nie środkiem aromatyzującym. Piwo pasteryzowane.

Skład: woda, słód jęczmienny, mąka kasztanowa, chmiel, drożdże.

Barwa bursztynowa, idealnie klarowna. Piana biała, wysoka po nalaniu na ponad centymetr. Ma strukturę średnio-pęcherzykową, z nielicznymi grubszymi pęcherzami. Bardzo szybko opada do cieniutkiej, kołderki, następnie zostaje skromna obwódka i pojedyncze wyspy. Ozdabia równomiernie szkło, koronki są częściowo trwałe i wyraźne. Aromat subtelny, słód z akcentami karmelowo-chlebowymi. Aromat charakterystyczny dla Vienna Lagerów. W smaku bez zaskoczenia, umiarkowanie słodowe, z przyjemną, nieprzesadną słodyczą i z lekko odczuwalnymi akcentami karmelu oraz przypieczonej skórki chlebowej. Goryczka na niskim poziomie, obecna jest tylko przez chwilę. Nasycenie średnio/wysokie. Piwo mimo swej ciemniejszej barwy i treściwego, słodszego smaku nadal pozostaje lekkie i pijalne.
Dodał: Stacher93 - 2014-12-29 10:26:33

oceny Oceny

Użytkownicy 6,64 / ilość: 11
Goście 7,2 / ilość: 10
średnia6,9 / ilość: 21

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2022-07-10 18:33:36
Piwo zdobyło złoty medal na Chmielakach w Krasnymstawie w 2013 r.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2015-08-18 20:56:45
Piana nie do końca biała, w miarę gęsta i puszysta, z bardzo ciekawym lacingiem, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, bardzo wolno opadająca, duży plus za nią. Barwa jaśniejsza miedziana, w miarę klarowne i przejrzyste. W zapachu wyczuwalne drożdże, słód, oraz jakiś dziwny akcent możliwe, że pochodzący od tej mączki z kasztanów jadalnych. W smaku na podniebieniu od razu pozostaje tenże akcent, ciężko mi powiedzieć czy jest on przyjemny czy nie, zależy od gustu, mnie zainteresowało, dobra kontra słodowa, zdecydowanie słabsza goryczkowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel świetny bo unikalny, etykieta również bardzo interesująca. To moje trzecie piwo z tego browaru z Korsyki i najbardziej przypadła mi do gustu Rossa, Ambree jest nietypowym Vienna Lagerem, na pewno wartym spróbowania, ale bez piania z zachwytu nad nim ocenię je na 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-12-30 19:09:53
Ciekawostka, która wraz z innymi dwoma piwami z tego samego browaru, pojawiła się ostatnio a Almie.Są nawet duże 0,75l butelki zamykane korkiem.Piwo całkiem przyjemne, dość delikatne, ale pełne w smaku.Przyjemnie się je piło, dosyć szybko zorientowałem się, że zawartość mojego Teku wystarczy na dwa łyki.Wcześniej z pewnością nie miałem okazji pić piwa z Korsyki, dodatkowo uwarzonego z dodatkiem mąki kasztanowej.Za 0,33l zapłaciłem coś koło 6 zł, duża butla kosztuje chyba 14-15.Nie są to jakieś zaporowe ceny jak za ciekawe, nieco egzotyczne piwo.Warto z pewnością spróbować, mnie smakowało, chociaż nie była to żadna rewelacja.Dokładniej opisane spostrzeżenia z degustacji w opisie piwa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.