Berliner Kindl Weisse
Berliner Kindl Weisse
Berliner Kindl Weisse
% alk. 3.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 6,70 zł za 330 ml

Piwo nadzwyczaj specyficzne. Pierwszym, choć mało znaczącym rozróżnieniem jest niska zawartość alkoholu, bo zaledwie 3%. Po otwarciu spotykamy coś w rodzaju zepsutego piwa, choć czuć wyraźnie, że takim nie jest. Zapach mleczno-zbożowy. W smaku łączy w sobie ocet, wodę z ogórków kiszonych i zsiadłe mleko - tak można to pokrótce określić. Piwo to jest niezwykle kwaśne - na tyle, że wykrzywia równie dobrze co cytryna. Ma w sobie wiele ciekawych i intrygujących smaków i posmaków, lecz nadzwyczaj ciężko się na nich skupić. Ja jedynie odkryłem wyraźny zapach i smak pszenicy z miodem. Rzekomo jest to piwo z dodatkiem kwasu mlekowego, lecz na etykiecie nie znalazłem tej informacji. Chwała producentowi, że pakuje to do butelek o pojemności 330 ml, bo wątpię, żeby ktoś był w stanie wypić tego więcej. Aż dziwne, że ma tak wysokie oceny, bo o ile ja jestem w stanie docenić to piwo, to wielu amatorskich piwoszy wyleje je po pierwszym łyku. Kolor bardzo jasny, słomkowy, mętny - niczym klasyczny witbier. Pianka śnieżnobiała, puszysta i dość trwała. Bardzo chętnie spróbuję innych piw z gatunku Berliner Weisse, bo ciężko mi opisywać piwo na podstawie pojedynczej sztuki z danego gatunku.Piwo, którego nie da się porównać z żadnym innym, ale nie zdając sobie sprawy z tego co kupujemy można się naprawdę solidnie naciąć.
Dodał: niepozorny22 - 2012-09-12 08:46:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,27 / ilość: 11
Goście 7,36 / ilość: 11
średnia 7,32/10 / ilość: 22

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-07-07 20:28:18
WYgląd: blada słomka, mocno zmętnione, śliczna drobna piana, trwała, i lacing
Zapach: ciasto, mąka, do tego jakiś łopian? zboże, odrobina przypalonego mleka, jogurt
Smak: Bardzo fajne, lekkie ale niesamowicie gładkie, wręcz odrobinę mączne, pszeniczne, trochę zbożowe i chlebowe, mleczne, kwaskowe, odrobinę białych owoców.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-05-11 21:04:41
Wszystko co piszą o tym piwie to prawda. Dwa razy podchodziłem i dwa razy myślałem że zkwaśniało za trzecim razem poczułem magię tego piwa i teraz przy każdej wizycie w niemczech kupuję parę buteleczek
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-15 19:43:02
Bardzo dziwne piwo.Za pierwszym razem mieliśmy wersję 330ml, w szerokiej butelce.Było to piwo zamówione wraz z innymi z Katowic.Po otwarciu duża kwaśność, byliśmy przekonani, iż się popsuło, chociaż data jeszcze była dobra.Za drugim razem Rovaty i Kamil_93 kupili je na birofilli.I co ciekawe ten sam smak, data znów dobra i solidna kwaśność.Te piwo zwyczajnie musi i powinno tak smakować.Chwilami przypominało mi kwaśność tą z lambica Faro czy Geuze, nie było więc złe.I nie było też popsute, bo praktycznie nie dało się odnaleźć innych cech, które wskazywałyby na popsucie się tego piwa.Mimo wszystko, skoro każdy egzemplarz jest taki kwaśny, to oceniam pozytywnie przez pryzmat oryginalności.Jednak jak ktoś ma ochotę na pszeniczniaka a dostaje coś takiego to nie może być zadowolony.Nazwaliby Sour Weisse i byłoby po problemie ;-D.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2014-07-04 20:37:29
Po pierwszym łyku dziwny smak. Bardzo kwaśne. Nie smakuje jak piwo. Mimo tego warto było je spróbować.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010