zamknij Zostań patronem na patronite
Belhaven Speyside Oak Aged Blonde Ale
Belhaven Speyside Oak Aged Blonde Ale
Belhaven Speyside Oak Aged Blonde Ale


Piwo warzone przez Belhaven Brewery ze Szkocji,rozlewane do butelek o pojemności 330ml. Jest to jasne,mocne ale leżakowane w beczkach po whisky single malt z regionu Speyside.
Dodał: Tenrek - 2016-02-05 12:52:01

oceny Oceny

Użytkownicy 5,83 / ilość: 6
Goście 8 / ilość: 2
średnia 6,38/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-08-19 22:39:25
Wygląd: kolor głęboki bursztyn (nie mam doświadczenia z brytyjskimi blond ale)
Zapach: nie czuję tu w ogóle beczki, a tym bardziej po whisky, jest mocna owocowość, ale taka w typie naszych stong lagerów fermentowanych w zbyt wysokiej temperaturze ;)
Smak: w smaku jest lepiej, tzn. wciąż nie czuję tu grama beczki, czyli taniczności, a tym bardziej po whiski, ale ta owocowość jest taka w typie belgijskim, piwo w opór pełne, wyklejające, wysycenie zbyt niskie, więc piwo jest mocno mulące (mdłe). Smakowo jest może ok., choć niczym nie zachwyca, ale oczkiwałem beczki. Owockowe jasne piwo górnej fermentacji - tyle
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2018-06-16 23:19:39
Oprawa - etykieta, papie rczy kapsel na poziomie - ale co poza tym?

Wygląd - kolor ciemnego złota, średnia piana (szybko znika niemal do zera bez krążków), spore wysycenie, klarowne. Aromat - subtelny słodowy - przyjemny. Smak - słodycz (nieco miodowa), delikatny kwasek oraz subtelne nuty herbaciane i chmielowe - przyjemny, lecz mało wyrazisty.

Resumując - niezłe piwo, niemal pozbawione chmielowej goryczki), ale też brakuje mu pełni; zaskakująco pijalne, co zaskakuje na woltaż i na styl. Bardziej smakuje nie jak blonde ale, lecz jak niezły strong lager. Stąd za całość 6 / 10.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-04-13 22:09:05
Piana biała, gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się, ciekawy lacing, firanki zdobią szkło, ładnie prezentuje się w pokalu. Barwa ciemniejsza słomkowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nie zmętnione. W zapachu słodowe akcenty przeplatają się z drzewnymi i dębowymi aromatami. W smaku słodziutkie, goryczka iluzoryczna, minimalnie kwaskowe, na podniebieniu wyczuwalne dębowe i kwiatowe nuty, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z logiem producenta, etykieta stylowa, elegancka, naprawdę nie ma do czego się przyczepić. Nie zapamiętam tego piwa na długo, beczki po whisky te sprawy, a smaku trochę brakuje...niczym charakterystycznym się nie wyróżnia, bardzo delikatne nuty smakowe...może gdyby piwo dłużej poleżakowało w tych beczkach, a tak...6niech będzie maksimum jakie jestem w stanie dać.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010