Belhaven Speyside Oak Aged Blonde Ale
Belhaven Speyside Oak Aged Blonde Ale
Belhaven Speyside Oak Aged Blonde Ale
% alk. 6.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Piwo warzone przez Belhaven Brewery ze Szkocji,rozlewane do butelek o pojemności 330ml. Jest to jasne,mocne ale leżakowane w beczkach po whisky single malt z regionu Speyside.
Dodał: Tenrek - 2016-02-05 12:52:01

oceny Oceny

Użytkownicy 5,83 / ilość: 6
Goście 8 / ilość: 2
średnia6,38 / ilość: 8

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2018-08-19 22:39:25
Wygląd: kolor głęboki bursztyn (nie mam doświadczenia z brytyjskimi blond ale)
Zapach: nie czuję tu w ogóle beczki, a tym bardziej po whisky, jest mocna owocowość, ale taka w typie naszych stong lagerów fermentowanych w zbyt wysokiej temperaturze ;)
Smak: w smaku jest lepiej, tzn. wciąż nie czuję tu grama beczki, czyli taniczności, a tym bardziej po whiski, ale ta owocowość jest taka w typie belgijskim, piwo w opór pełne, wyklejające, wysycenie zbyt niskie, więc piwo jest mocno mulące (mdłe). Smakowo jest może ok., choć niczym nie zachwyca, ale oczkiwałem beczki. Owockowe jasne piwo górnej fermentacji - tyle
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar
2018-06-16 23:19:39
Oprawa - etykieta, papie rczy kapsel na poziomie - ale co poza tym?

Wygląd - kolor ciemnego złota, średnia piana (szybko znika niemal do zera bez krążków), spore wysycenie, klarowne. Aromat - subtelny słodowy - przyjemny. Smak - słodycz (nieco miodowa), delikatny kwasek oraz subtelne nuty herbaciane i chmielowe - przyjemny, lecz mało wyrazisty.

Resumując - niezłe piwo, niemal pozbawione chmielowej goryczki), ale też brakuje mu pełni; zaskakująco pijalne, co zaskakuje na woltaż i na styl. Bardziej smakuje nie jak blonde ale, lecz jak niezły strong lager. Stąd za całość 6/10.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2016-04-13 22:09:05
Piana biała, gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się, ciekawy lacing, firanki zdobią szkło, ładnie prezentuje się w pokalu. Barwa ciemniejsza słomkowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nie zmętnione. W zapachu słodowe akcenty przeplatają się z drzewnymi i dębowymi aromatami. W smaku słodziutkie, goryczka iluzoryczna, minimalnie kwaskowe, na podniebieniu wyczuwalne dębowe i kwiatowe nuty, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel z logiem producenta, etykieta stylowa, elegancka, naprawdę nie ma do czego się przyczepić. Nie zapamiętam tego piwa na długo, beczki po whisky te sprawy, a smaku trochę brakuje...niczym charakterystycznym się nie wyróżnia, bardzo delikatne nuty smakowe...może gdyby piwo dłużej poleżakowało w tych beczkach, a tak...6niech będzie maksimum jakie jestem w stanie dać.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.