Belhaven Scottish Stout
Belhaven Scottish Stout
Belhaven Scottish Stout
% alk. 7.0
5010549304687addbarcode
ulubione: 9
cena: 9,99 zł

Stout warzony na podstawie tradycyjnej szkockiej receptury z XVIII wieku. Piwo o czarnym jak węgiel kolorze, bardzo klarowne. Ozdobione beżową, drobnoziarnistą, dość trwałą pianą. W zapachu czuć głównie czekoladę oraz karmel. W smaku lekko palone, średnio słodkie z mocną nutą kawową. Alkohol słabo wyczuwalny.
Dodał: jayjaykuba - 2012-07-18 15:39:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,45 / ilość: 51
Goście 7,52 / ilość: 31
średnia7,48 / ilość: 82

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2023-08-10 20:04:51
Bardzo dobre piwerko
awatar
Krakus
starstar
2023-02-25 20:47:52
Nie rozumiem zachwytu nad tym piwem. Puste w smaku jak woda, lekkie nuty kawy i słodu ale giną kompletnie w nijakości tego piwa. Smoliście czarne z pianą która szybko ginie. Zapach a raczej jego brak jest niczym dziwnym przy braku smaku. Ogólnie smakuje jakby ktoś rozcieńczył piwo z wodą. Nie ma tu nic ze stoutu więc aż dziwi ta ocena.
oceny Oceny użytkownika:
1 ( smak: 1, zapach: 1, wygląd: 5 )
awatar
Sykcio
starstarstarstarstar
2022-12-30 17:45:58
Aromat: Pierwszoplanowe słodowe aromaty zbożowe i przypieczonej skórki chleba później dopełnione owocowymi estrami przypominającymi jabłko lub suszone owoce i alkoholowością. Wyczuwalny w aromacie jest również lekki zapach metaliczności.
Wygląd: Barwa czarna, klarowne/prześwitujące po bokach. Piana lekko zabarwiona na brązowo, obfita i umiarkowanie trwała - zbyt niska trwałość jak na styl.
Smak: Smaki zbożowo-palone uderzają jako pierwsze, po których następuje owocowa estrowość o charakterze suszonych owoców. Słodki słodowy finisz. Balans przesunięty mocno w stronę słodu, brak jakichkolwiek nut chmielowych.
Goryczka: Krótka, delikatna i średnioniska palona goryczka.
Odczucie w ustach: Smukła tekstura o średniowysokim nasyceniu.
Podsumowanie: Osobiście brakuje mi większej intensywności nut palonych oraz występowania smaku oraz aromatu kawy lub czekolady, które dobrze podkreślałyby całokształt piwa. Dziwna metaliczność w aromacie może być interpretowana jako podkreślenie pozostałych cech tego piwa, lecz dla mnie osobiście psuje ona aromat. Niezwykle ciekawe w piwie jest występowanie estrów owocowych, które dobrze komponują się z zbożowo-chlebową słodowością. Ciekawe piwo - warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2021-04-19 21:54:54
Bardzo ciekawe piwo
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.