Belhaven Black
Belhaven Black
Belhaven Black
% alk. 4.2
5010549304687addbarcode
ulubione: 7

Piwo warzone przez szkocki browar Belhaven. Piwo wyróżnia się puszystą, trwałą i bardzo smaczną pianką oraz intensywnym kawowo-palonym aromatem z niewielką domieszką nut karmelowych. W smaku poczuć można również w/w akcenty uzupełnione delikatną goryczką i minimalnym wędzonym posmakiem.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-11-05 09:15:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,65 / ilość: 77
Goście 7,08 / ilość: 24
średnia 6,75/10 / ilość: 101

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szab12
starstarstarstarstar

2019-05-04 17:39:32
Ciemna piana, czarny kolor. Zapach kawowy. W smaku gorzka czekolada, kawa, palony słód. Bardzo przyjemne w odbiorze, smaczne, nie jest słodkie, raczej lekko gorzkie. Bardzo dobre, naprawdę dobra robota! Cena 5,99 zł w Auchan.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-02-22 04:31:02
Piana boska, bo piwo jest azotowane, ale po chwili już jej nie ma
Natomiast pachnie? politurą : / na szczęście tylko w pierwszej chwili, po lekkim ociepleniu ma wędzony zapach, do tego kawa, piernik i czekolada [mimo wszystko wciąż odrobinę politury].
Jak na piwo 4-procentowe to nawet ujdzie, niemniej chyba bym wolał, by nie było tak wodniste, bo naprawdę dużo tu dobrego, ale w niewielkich ilościach. Słody palone, karmel, gorzka czekolada, torf [tak właśnie!], dużo kawy, orzechy, słodko-kwaśne owoce i nawet trochę chmielu, goryczka też całkiem uczciwa ? tylko to wszystko w ilościach niestety aptekarskich. Gdyby nie cena, to pewnie bym do niego wrócił.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-11-14 19:40:15
Barwa: Czarna ; Piana : szybko się redukuje , drobna ziarnista lekko beżowa , opada i pozostawia tylko mały pierścień ; Aromat : mało intensywny , lekki palony charakter , troszkę kawy ale płytki ; Smak : przyjemna kawa , palność troszkę wodnisty , wersja jak dla mnie na lato :)
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-08-05 23:59:44
Piana wcale nie jest taka rewelacyjna jak się zapowiadała od razu po przelaniu z butelki do kufla, gęsta i puszysta, jednak momentalnie opada do drobnoziarnistej beżowej otoczki. Barwa mocno ciemniejsza rubinowa, wręcz czarna, nieprzejrzyste. W zapachu karmel, palone słody, trochę kawy oraz czekolady, może też pojawia się jakaś nutka wędzona. W smaku ewidentne akcenty czekolady oraz kawy zostają na podniebieniu, wysycenie na niskim poziomie, goryczka bardzo subtelna, po jakimś czasie wędzony aromat wysuwa się na pierwszy plan i pozostaje już do końca degustacji,wraz z coraz mocniejszą kwaskowością. Kapsel od producenta czyli Belhavena, etykieta w miarę klimatyczna jeśli chodzi o dopasowanie do stylu piwa jakim jest stout. Jeśli chodzi o samego stouta zdecydowanie odstaje od takich marek jak Guinness czy Murphys, swoim wędzonym aromatem podchodzi mi nawet pod piwo grodziskie, co by nie mówić, nie smakuje jak typowy stout, nie znaczy to jednak, że mi nie podeszło, całkiem ciekawe doznania smakowe, dam 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010