BeerLab Discoveries Tonka Stout
BeerLab Discoveries Tonka Stout
BeerLab Discoveries Tonka Stout
% alk. 6.1
Blg 15.0
5906395497997addbarcode
ulubione: 1

Oatmeal Coffee Stout with tonka beans, czyli owsiany coffee stout z dodatkiem fasoli tonka, uwarzony w ramach serii Discoveries przez piaseczyński BeerLab.
BeerLab przedstawia serię Discoveries, w której nasi piwowarzy pokazują swoją kreatywność. Tonka Stout to Oatmeal Coffee Stout z dodatkiem fasoli Tonka. Gładki i kawowy profil piwa wzbogacony został o charakterystyczne nuty od Tonki.
- opis producenta.
Składniki: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, Crystal, Chocolate, Carafa Special III), słód pszeniczny (czekoladowy), płatki owsiane, chmiel Iunga, fasola Tonka, drożdże US-05.

Dodał: nietzsche - 2019-01-19 07:46:43

oceny Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 3
Goście 7,5 / ilość: 4
średnia7 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
2019-07-30 10:26:13
No kolejne przegazowane piwo. Piwo chce wyskoczyć z butelki przy otwarciu. No z butelki piękny zapach tonki. Piana obfita, średnio i drobno pęcherzykowa. Piwo czarne z brązowymi refleksami, klarowne. No aromat w szkle ciekawy, połącznie tonki z czekoladą. No w smaku tonka króluje. Jest też czekolada i lekka paloność. Niestety piwo jest wodniste i sprawia wrażenie cienkusza. Wysycenie średnie. Goryczka zaznaczona. Piwo samo w sobie jest średnie, ale dzięki tonce jest dobre.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2019-07-11 20:04:36
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu ewidentny wpływ w postaci marcepanowych klimatów nadała fasola tonka, wyraźnie kawowe oraz czekoladowe akcenty, subtelna paloność i wanilia, trochę karmelu, podbudowa słodowa. W smaku marcepanowość tonki nadal na pierwszym planie, smaczne kawowe aromaty, gładka faktura, w tle czekolada oraz palone klimaty, goryczka adekwatna do stylu, dobra kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od BeerLabu, etykieta w czarnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 31.10.2019. Naprawdę konkretny owsiany, kawowy stoucik, sama baza jest aromatyczna czekoladowo-kawowe posmaki są na zadowalającym poziomie. Ale to dopiero dodatek tonki nadaje piwu tego właściwego charakteru i tej charakterystycznej \"marcepanowości\". Pijalność na wysokim poziomie, dobry przedstawiciel swojego stylu, brawo BeerLab tym razem wyrób z wyższej półki, na mocne 7 ze sporym plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-01-20 20:18:30
Wygląd: kolor brunatny, mętne, spora piana, aż przegięta, ładny lacing
Zapach: Głównie tonka, taka wpadająca wręcz w pieczone jabłko, aromat spalonego karmelu, kawy zbożowej, sporo paloności
Smak: Dostałem cynk, żeby nie nastawiać się na oatmeal stouta o parametrach FESa (choc takie posiada) i dzięki temu łagodniej podchodzę do oceny, bo tu nie ma ciała i pełni 15 odfermentowanej do 6, owszem, jest gładkie i puszyste od owsa, tonka już nie tak dominująca jak w zapachu, ale to dobrze, bo można tu wyczuć też inne rzeczy, np. gorzką czekoladę, trochę karmelu, melanoidynowość, trochę kawy zbożowej (nazwa tego piwa jest dosyć buńczuczna Coffee Oatmeal Stout, a piwo jest kawowe tyle co byle ciemny lager), zbożowość. Jest ok., niczego nie urywa, ale dobrze się pije.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.