Beer Here Jule IPA
Beer Here Jule IPA
Beer Here Jule IPA
% alk. 7.0
IBU 60
brak koduaddbarcode

Produkt duńskiego, kontraktowego browaru Beer Here. Głównym piwowarem oraz założycielem browaru jest Christian Skovdal Andersen. Beer Here warzy swoje piwa w różnych, zaprzyjaźnionych browarach, Jule IPA została uwarzona w belgijskim De Proefbrouwerij z miasta Lochristi. Piwo to było jednym z pierwszych wypuszczonych na rynek produktów browaru Beer Here. Jak przedstawia opis na etykiecie, miało to być coś innego niż słodkie, korzenne i lepkie piwa świąteczne, które co roku pojawiają się na rynku duńskim. Staraliśmy się aby piwo było lekkie i orzeźwiające, jednak nie odmówiliśmy sobie dodania do niego paru przypominających o świętach szczegółów. Piwo ma przyjemny, miękki słodowy posmak, któremu towarzyszy dobrze skomponowana mieszanka amerykańskiego i niemieckiego chmielu. Nie brakuje w nim też lekkiej pikanterii, oraz akcentów ziołowych. Użyliśmy też skórki pomarańczowej Curacao, aby jeszcze bardziej wzmocnić odczucie cytrusów w piwie.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Karmelowy; chmiele: Columbus, Hallertau; dodatki: suszona skórka pomarańczy; drożdże.

Barwa złota, wyraźnie zmętniona. Widoczna duża ilość drobinek drożdżowych. Piana biała, średnio-pęcherzykowa. Po nalaniu powstaje wysoka i gęsta, ponad dwu centymetrowa warstwa. Średnie pęcherze zamieniają się szybko w duże, które pękają, co powoduje, iż piana się krzaczy i opada. Po paru minutach pozostaje półcentymetrowa, zwarta warstewka. Piana zostawia trwałe, aczkolwiek nierówne i niespecjalnie obfite firanki na ściankach. Aromat wyraźny i głęboki. Przyjemna chmielowa słodycz z wyraźnym akcentem cytrusowym oraz owocami tropikalnymi. W tle pojawia się aromat żywiczny i lekki ziołowo-przyprawowy. Smak z początku cytrusowo-tropikalny, który przechodzi w przyprawowo-alkoholową nutę pikantną. Na końcu lekko zalegająca żywiczno-ziołowa goryczka na średnim poziomie. Podczas picia w przełyku pojawia się przyjemne rozgrzewanie. Nasycenie średnie, odpowiednie.
Dodał: Stacher93 - 2014-12-12 08:19:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-12-09 19:14:30
Ciekawostka piwna, etykieta nie prezentuje się jakoś super.Na pierwszy rzut oka, widząc tego mikołaja pomyślałem - coś świątecznego, korzennego.Jednak napis IPA mnie uspokoił.Podoba mi się pomysł wypuszczania takich piw świątecznych, ciekawych gatunków z lekkimi tylko szczegółami przypominającymi, że to piwo świąteczne.Dobrym przykładem jest Hoppy Christmas czy Saint No More.Jule IPA to ciekawe, aromatyczne i pełne w smaku piwo.Dziwnie z tego typu piwem komponował się ziołowy posmak pikantny.Niestety ja nigdy nie zaakceptuje ostrości w piwie.Wypiłem je z przyjemnością, smakowało mi.Ogólnie ten browar ma w swojej ofercie więcej ciekawych piw, chętnie bym ich spróbował.Więcej spostrzeżeń z degustacji w opisie piwa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.