Beer Bros Smoke On The Porter
Beer Bros Smoke On The Porter
Beer Bros Smoke On The Porter
% alk. 7.0
Blg 19.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Piwo uwarzone przez browar Beer Bros z Żyrardowa (województwo mazowieckie).

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, Pszeniczny, Pilzneński, Barwiący, Czekoladowy, Whisky, Jęczmienny wędzony, Steinbach, Żytni wędzony, Pszeniczny wędzony), chmiele (Aurora, Nugget), drożdże (Fermentis S-04)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-02-16 08:23:22

oceny Oceny

Użytkownicy 8,38 / ilość: 8
Goście 8 / ilość: 1
średnia8,33 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar
2016-05-31 22:28:56
Kolor ciemnobrązowy nieprzenikniony. Piana beżowa, rachityczna niemal nie istnieje, do końca degustacji utrzymywała się w formie obwódki.
Po otwarciu butelki uderzyła w nozdrza intensywna woń whisky oraz torfów, wędzonych torfów. Nigdy nie piłem wędzonej herbaty chińskiej - Lapsang Souchong, ale pewnikiem to ona robi tu robotę obok słodów wędzonych i whisky. W szkle powtarza się aromat z butelki, do którego dochodzi alkoholowa likierowość i suszone owoce.
W smaku dalej czuć wędzonkę i whisky, ale dochodzą do głosu również słodsze słody w nucie kawy i czekolady. Nie mniej paloność, wędzonka i torf grają pierwsze skrzypce. Czarna wędzona herbata od kitjaców podkreśla wymienione walory tak, że z czasem ma się wrażenie osadzania pieprzu na języku i podniebieniu, przyjemnego pieprzu! Piwo mimo swego ekstraktu jest nawet ciut wodniste, lekko pijalne, półwytrawne w kierunku wytrawności. Alkohol w smaku jest lepiej ukryty niż w aromacie. Wysycenie średnie z czasem opada do niskiego. Chmielów tu tyle co kot napłakał. Goryczka pochodzi głownie od palonych słodów i wędzonki.
Bardzo dobry wędzono-herbaciano-pikantny porter.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar
2016-05-13 22:31:39
oko: kolor ciemnobrązowy, piana niezbyt wysoka, beżowa, średniej trwałości.
nos: miły przyjemny aromat wędzony zarówno typu ogniskowego (podobno od herbaty wędzonej) jak i torfowego, jest słodka podstawa od słodów, trochę czekolady i kawy. Zapach bardzo przyjemny, nie zdominowany przez torf.
smak: najpierw podstawa słodowa typu palonego, z czekoladą typu deserowego i nieco kawy (słodkawo-kwaskowe) zaraz potem nuta wędzona typu torfowego, ale nie przesadzona. Jest też wędzona śliwka. Czuć także dodatek herbaty ? najpierw jako wędzonka typu ogniskowego (oscypek) i podkreśla goryczkę typu ziołowo-ziemistej, lekko ściągającej, ale także nieprzesadnej.
Porter typu wędzonego z przewagą akcentów wędzonych, ale czuć wyraźnie akcenty porteru i ciekawe zakończenie dzięki herbaty. Ciekawe piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
gregvip
starstarstarstarstar
2016-02-21 00:08:04
Bardzo dobre piwo z bardzo słabą pianą, wręcz minimalną wynika to zapewne ze słabiutkiego nasycenia, co wcale piwu nie szkodzi. Zapach, no Panie, wędzonecKa jak taka szynka wędzona we własnej wędzarni na Wielkanoc, jedna bajka. Smak ta sama wędzonka wyrażnie wyczuwalna w smaku i pomimo tego, że z czasem człowiek się do niej przyzwyczaja i czuje coraz słabiej to mimo tego pozostaje w smaku do samego końca. Piwo bardzo dobre, ląduje w moich ulubionych.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.