Beer Bros Happy Brandy Ale
Beer Bros Happy Brandy Ale
Beer Bros Happy Brandy Ale
% alk. 4.9
Blg 14.5
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez rzemieślniczy browar Beer Bros - Odkyrwkowa Kopalnia Piwa, z Żyrardowa, leżącego w województwie mazowieckim. Jest to browar założony przez Szymona Milczarka oraz Łukasza Sędzielowskiego. Oficjalne, uroczyste otwarcie browaru przypadło na dzień 1 sierpnia 2015 roku. Warzelnia mieści się w w starym, czerwono-ceglanym budynku, w którym pierwotnie działała szwalnia lnu. Budynek ten znajduje się w okolicach, w których dominują stare, przemysłowe zabudowania. Happy Brandy Ale to piwo wywodzące się od znanego i lubianego Hippie IPA. Podczas warzenia tegoż zdecydowaliśmy się zmienić recepturę dodając słód pszeniczny czekoladowy oraz chmiele Nugget i Sovereign. Ale głównym dodatkiem są dodane podczas fermentacji zrębki jabłoni (gatunek nieznany, leżała powalona) macerowane w węgierskim 12-letnim Brandy Budafok.

Piwo niefiltrowane oraz niepasteryzowane.
Składniki: woda, słody (Pale Ale, pszeniczny czekoladowy), chmiele (Aurora, Nugget, Sovereign), drożdże (US-05), zrębki jabłoni macerowane w 12-letnim Brandy Budafok.
Dostępne w brązowych, bezzwrotnych butelkach o pojemności 500 ml, zamkniętych gołym, złotym kapslem.
Etykieta wykonana jest z szorstkiego papieru dobrej jakości. Na jej odwrocie znajduje się komiks.
Premiera piwa odbyła się 29 stycznia 2016 roku.
Dodał: stacher93 - 2016-02-14 11:51:48

oceny Oceny

Użytkownicy 6,67 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,67 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2016-03-14 11:20:59
Kolejny Beer Bros, którego degustowałem wspólnie z użytkownikiem Rovaty. Piwo na pierwszy rzut oka nie wydawało się jakiejś wyjątkowe. Jednak po przeczytaniu historyjki, jak to piwowarzy znaleźli powaloną jabłoń nieznanego gatunku i jej zrębki macerowali w 12 letnim, węgierskim Brandy, wiedziałem, że będzie to coś wyjątkowego. Piwo niebanalne o ciężkim do określenia smaku, wyczuwalne akcenty Brandy, ale też owocowe, głównie czerwone owoce. Również piwo bardzo pijalne, za każdym razem miałem ochotę na kolejny i jeszcze jeden łyk. Jedno z dziwniejszych piw jakie miałem okazję pić w ostatnim czasie. Wielowymiarowe, bardzo uporządkowane i kompletne w smaku jak i w aromacie. Brawo Beer Bros!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.