Bednary Kostamera
Bednary Kostamera
Bednary Kostamera
% alk. 5.5
Blg 14.0
brak koduaddbarcode

Produkt Browaru Bednary, mieszczącego się we wsi Bednary, w gminie Nieborów, znajdującej się nieopodal Łowicza w województwie Łódzkim. Browar ten powstał w roku 2013, głównym piwowarem i założycielem jest piwowar domowy Rafał Łopusiński. Bednary dosyć często wypuszczają nowe piwa. Kostamera to pasteryzowany i niefiltrowany Oatmeal Stout, leżakowany z opiekanymi płatkami dębowymi, aromatyzowanymi wanilią. Płatki dębowe przed dodaniem zostały podane macerowaniu 6-letnim Burbonem.

Składniki: woda, słód, płatki owsiane, drożdże, płatki dębowe.
Rekomendowana temperatura serwowania to przedział 11-14°C.

Piwo zadebiutowało na początku marca 2015 roku.
Dodał: Stacher93 - 2015-03-26 11:40:09

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,33 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bartekwts
starstarstarstarstar
2015-05-20 01:32:03
Zapraszam do mojej recenzji na https://www.youtube.com/watch?v=m8SOm41zZUU
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-03-14 17:22:28
Barwa czarna, nieprzejrzysta.Pod światłem pojawiają się minimalne, przebłyski w kolorze coli.Piana beżowa, miejscami brunatna, ma strukturę różnopęcherzykową.Nie jest zbyt wysoka, po nalaniu formuje się ponad centymetrowa warstwa, która szybko osiada i miejscami się dziurawi.Zostają gruboziarniste szumowiny i drobne wyspy.Do końca pozostaje jedynie cienki wianuszek.Piana zostawia na szkle skąpe, nierówne i nietrwałe firanki.Aromat wyraźny, dominują nuty palone oraz czekoladowe.Jest też kakao waniliowe tło i odrobina nut lakierowych.Aromat jest przyjemny i jak najbardziej zachęca do spróbowania piwa. W smaku również treściwe, od razu czuć aksamitną i gładką treść piwa, którą jeszcze bardziej zwiększa niskie nasycenie dwutlenkiem węgla.Kakao i paloność zdominowały smak piwa.Pojawiają się też smaki wanilli czekolady.Dalej ujawnia się delikatna, owsiana kwaskowość, na którą nachodzi przyjemna, palona goryczka o średnim natężeniu.Piwo to przyjemnie się pije, jest wyraziste, ale nie ciężkie.Bardzo solidne, wyborne piwo, którego z chęcią napiłbym się ponownie.Jedyna wada, to skromna i krótkotrwała piana.Troszkę obawiałem się jakie to piwo będzie, ostatnie piwa jakie miałem okazję pić z Bednar, nie zachwyciły, tj. Thor i Smoked Pale Ale.Kostamera to dla mnie najlepsze piwo jakie miałem okazję pić z Bednar.Niestety wiele piw mnie ominęło, z tego co czytałem, ilość butelek każdego piwa nie jest zbyt duża, z tego też powodu nie docierają zapewne do Częstochowy.Mam nadzieję, że teraz częściej będę miał okazję próbować wyrobów z Bednar.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.