Bednary Łowickie Smoked Pale Ale
Bednary Łowickie Smoked Pale Ale
Bednary Łowickie Smoked Pale Ale
% alk. 4.7
Blg 12.5
brak koduaddbarcode

Piwo w stylu Smoked Pale Ale, uwarzone przez Browar Bednary, mający swoją siedzibę w miejscowości Bednary, która leży w powiecie Łowieckim. Jest to nieduży browar rzemieślniczy, który powstał w roku 2013. Założycielem i głównym piwowarem jest Rafał Łopusinski. Piwo to idealnie pasuje do dań pieczonych i grillowanych, a także do wszelkich potraw na bazie wędzonych serów. Polecana przekąska to grillowany oscypek z żurawiną.

Skład podany na etykiecie nie zawiera konkretnych informacji: woda, słód, chmiel, drożdże.
Piwo pasteryzowane i niefiltrowane.
Rekomendowana temperatura serwowania to przedział 11-14°C.

Piwo to pojawiło się w sprzedaży na początku lutego 2015 roku.
Dodał: Stacher93 - 2015-04-24 11:39:17

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 4
Goście 5 / ilość: 2
średnia6 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Thriglav
starstarstarstarstar
2015-06-12 23:16:55
Barwa bursztynowa, ciemna, delikatnie zmętniona. Piany absolutny brak, to, co się wytworzyło przy nalewaniu szybko opada i nie oblepia szkła.
Wysycenie stosunkowo wysokie.
Zapach karmelowo-miodowy, jakby lekko utleniony.
Pierwszy łyk bardzo ziołowy, miałem wrażenie, jakby przed chwilą dziamgolił korzeń lukrecji. Nie czuję żadnej wędzonki.
Potem niestety coraz nudniej, ziołowo(szukałem składu, ale nie ma tego piwa u nich na stronie nawet...), goryczka mocno zarysowana. Żodyn aromat wędzony... Żodyn.
Po Czarnym Karle spodziewałem się czegoś lepszego. A tu przeciętniak, nie warty inwestowania w niego...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-02-25 10:53:28
Barwa ciemniejszego bursztynu, lekko zmętniona.Piana w kolorze przybrudzonej bieli, drobno oraz średniopęcherzykowa.Nie jest przesadnie wysoka po nalaniu, ma ponad centymetr.Szybko opada do wątłej obręczy.Finalnie zanika praktycznie całowicie.Zostawia na szkle drobne, nierówne i nietrwałe ślady.Aromat specyficzny i wyraźny.Na pierwszy plan wychodzi coś bliskiego wędzonemu serowi, z dużą porcją soli.Ta serowa słoność wchodzi mocno w nosdrza, obok wędzonki wyczuwalne też lekko warzywa.W smaku ponownie dziwne i specyficzne.Słody dobrze komponują się z akcentami dymionymi.Wędzonka jest wyraźna, ale nie typowo szynkowa, lecz lżejsza.Mimo wszystko przysłania ją słodowa, słodka podbudowa.Szybko pojawia się wyraźna słodycz, która właśnie z wędzonką tworzy nietypowy duet, przy końcu ujawniają się lekko piekące/pikantne akcenty.Potem zjawia się też średnia goryczka, która nie trzyma się zbyt długo.Nasycenie na poziomie średnim, odpowiednie. 5/10.Oj dziwne było to piwo.Lubię piwa wędzone, ale te mnie wyraźnie nie podeszło.Ciężko mi się je piło, lubię gdy wędzonka w piwie dominuje, można się nią podelektować.Tutaj była wyraźna, ale słodka słodowość ją przysłaniała.Nigdy nie lubiłem nadmiernej słodyczy w piwach tego typu.Dużo się w tym piwie dzieje, ale widzę to tak, iż nie jest to uporządkowane.Wszystko na raz.Podobne odczucia miałem po Oatmeal Ale z tego samego browaru.Wędzony ser z dużą porcją soli i pikantnym finiszem, tak widzę to piwo.Ciekawie, ale nie w moim guście, chociaż czytałem kilka recenzji i wiele osób dobrze odebrało to piwo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.