Bednary Łowickie Amber Ale 5%
Bednary Łowickie Amber Ale 5%
Bednary Łowickie Amber Ale 5%
% alk. 5.0
Blg 12.5
IBU 35
5905279396227addbarcode

Uwarzone przez Browar Bednary, z siedzibą w miejscowości Bednary-Wieś, nieopodal Łowicza. Jest to piwo o gatunku American Amber Ale, pasteryzowane i niefiltrowane. W składzie bez konkretów: woda, słód, chmiel, drożdże. Rekomendowana temperatura serwowania to przedział 10-13°C. Barwa miedziana, wyraźnie zamglona. Piana w kolorze jasno-kremowym. Wysoka na około centymetr po nalaniu i głównie drobno pęcherzykowa. Dość szybko redukuje się do dziurawej warstewki z grubszym pierścieniem, oblepia szkło dość równomiernie. Aromat w miarę wyraźny, chociaż w butelce wydawał się dużo silniejszy. Głównie czuć w nim owoce cytrusowe, podbudowane solidnym słodem oraz żywicą. W smaku połączenie wyraźnej bazy słodowej z mocnym nachmieleniem, które obfituje w wyraźną goryczkę o mocno cytrusowym wymiarze. Nie brakuje również akcentów karmelowych i odrobinę chlebowych. Wysycenie średnie, aczkolwiek podczas degustacji zdecydowanie się zmniejsza.
Dodał: Stacher93 - 2014-06-26 09:19:10

oceny Oceny

Użytkownicy 7,56 / ilość: 9
Goście 7,67 / ilość: 3
średnia7,58 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gogo
starstarstarstarstar
2015-11-18 09:20:27
Piwo które z jednej strony zachwyca swoim pięknym, ciasteczkowo-chmielowym profilem który odczuwalny jest zarówno w smaku jak i aromacie, z drugiej strony zasmuca swoją wodnistością. Brązowa, mętna barwa cieszy oko, piana średnia. Jedno z najlepszych amber ale jakie piłem, ale brakuje mi pełni smaku, ciała. Szkoda, bo bardzo chętnie dałbym temu piwu 8.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-07-23 22:10:26
Dwa piwa z czołówki rankingów plus swieżutkie amber ale z Bednar. Ku mojemu zaskoczeniu było bezkonkurencyjne. Do tego stopnia, że chyba pojadę do browaru po kilka następnych butelek. Świetne!
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-06-27 00:50:10
Pierwsze moje piwo z tego browaru w wersji butelkowej.Piłem również debiutanckie piwo od Nich, było to chyba Łowickie Pale Ale, jednak nie była to duża ilość, ponieważ miałem je na desce w piwiarni, więc coś lekko ponad 100ml.Średnio mi wtedy smakowało.Z tego względu do Amber Ale podszedłem lekko sceptycznie.Trzeba przyznać, iż to piwko zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie.Treściwe, z ładnym aromatem chmielu, kojarzącym mi się głównie z brown ale.W smaku też na bogato, mocny słód, świetnie zrównoważony z cytrusową, trwałą goryczką.Warto tego piwka spróbować i wielki plus za etykietę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.