Bazyliszek Szpieg z Krainy Bluszczowców
Bazyliszek Szpieg z Krainy Bluszczowców
Bazyliszek Szpieg z Krainy Bluszczowców
% alk. 5.6
Blg 15.2
IBU 32
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
cena: 10 zł

Szpieg z Krainy Bluszczowców to kolejna niestandardowa propozycja od warszawskiego browaru Bazyliszek. Styl określono jako bluszczowe zielone ale. Nie ulega wątpliwości, że piwo w barwie jest zielone i wyraźnie mętne. Wysycenie na poziomie średnim, piana zaś niska, biała, drobno- i średnio-pęcherzykowa. Opada stosunkowo szybko, pozostawiając cieniutki kożuszek i lekkie ślady na szklance. W aromacie wyczuwalne są chmiele, ale także charakterystyczną roślinność (a więc użyty przy produkcji bluszcz pospolity). Nie czuć wykorzystanego również czarnego pieprzu.
W smaku piwo ma lekką goryczkę, jeszcze bardziej wyczuwalny bluszcz, zaś chmiele schodzą na dalszy plan. Zawartość alkoholu 5,6% zwyczajna, niewyczuwalna podczas picia. Piwo jest niezwykłe, dlatego warto go spróbować.
Dodał: szulcpatryk0 - 2015-08-30 17:53:34

oceny Oceny

Użytkownicy 6,11 / ilość: 18
Goście 6,5 / ilość: 4
średnia6,18 / ilość: 22

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2017-09-16 20:05:34
Aromat przyjemny, słodki, kwiatowy. W smaku nic się nie wyróżnia jedynie ciekawa pieprzna goryczka
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar
2017-09-16 10:25:18
Piwo bez szału, kolor leciutko zielony (dobrze, że nie dodali barwników), piana słaba, szybko opadająca. W zapachu nic się nie dzieję, czuć lekką roślinność. W smaku podobnie, goryczka przyjemna, dobrze ułożona. Piwo było uważone z dodatkiem czarnego pieprzu, jest on bardzo subtelny (i dobrze), ale pod koniec niestety przeszkadza.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2016-01-24 01:45:05
Piana w miarę gęsta i puszysta, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko opadająca, nienajgorszy lacing. Barwa ciemniejsza piaskowa, dość mętne, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu słodowe i chmielowe akcenty, słodkie goździkowe oraz kwiatowe nuty. W smaku słodziutkie z minimalną goryczką, bardzo mocno wyczuwalny jest pieprz na podniebieniu, daje dużo ostrości, bluszczowe akcenty dla mnie nie wyczuwalne. Pite z nalewaka więc nie ocenię kapsla ani etykiety. To moje pierwsze piwo od Bazyliszka, trochę bezpłciowe to piwo, same pieprzne akcenty zalegające na podniebieniu, brakuje jakiejkolwiek kontry goryczkowej, słodowa też jest słaba. Pomysł ciekawy, wykonanie gorsze...6 z ogromnym minusem powinno być sprawiedliwą oceną.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
szulcpatryk0
starstarstarstarstar
2015-08-30 12:53:39
Piwo zaskakuje swoją barwą - brudnozieloną, mętną. Wysycenie przeciętne, piana znikoma, biała, drobno i miejscami średnioziarnista. Szybko opada, zostawia niewyraźny pierścień na powierzchni do końca picia i słaby lacing.
Aromat z nutami chmielowymi, chociaż niezbyt mocno czuć udział wykorzystanego przy warzeniu chmielu pale ale. Wyczuwa się też bluszcz pospolity.
W smaku bluszcz wysuwa się na pierwszy plan, dopiero gdzieś obok niego pojawiają się chmiele.
Woltaż 5,6% zwyczajny, niewyczuwalny podczas konsumpcji.
Piwo raczej lekkie, wysoce pijalne, warte spróbowania ze względu na swój kolor i użyty bluszcz. Jednocześnie walory smakowe nie są jednak wybitnie zaskakujące.
Cena w łódzkiej \"Piwotece\": 8,00 zł (małe) / 10,00 zł (duże) - z nalewaka
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.