Bazyliszek Siekierki
Bazyliszek Siekierki
Bazyliszek Siekierki
% alk. 5.2
Blg 12.5
IBU 15
brak koduaddbarcode

American Wheat - styl, który jest właściwie wariacją ma temat niemieckiego Weizena, ma posiadać wszystkie jego cechy, oprócz tej najbardziej rozpoznawalnej. Zamiast aromatu bananowo-goździkowego znanego z bawarskiego stylu dominować ma tutaj amerykański chmiel. Aby uzyskać pożądany efekt użyliśmy dużej ilości pszenicy (ponad połowa zasypu to słód pszeniczny oraz dodatkowo płatki pszeniczne). W kotle oraz na leżaku chmieliliśmy głównie odmianą Tomahawk, zrezygnowaliśmy także z klasycznego chmielenia na goryczkę, która w stopniu minimalnym jest wprowadzona przez chmiele dodawane na koniec gotowania. A drożdże to sławne ostatnimi casy Conany podbijające swoją estrowością aromaty owocowe oraz wprowadzające odpowiednią stylową mętność. W końcowym rezultacie wyszło piwo aromatyczne, lekkie, rześkie i mocno pijalne.(Info FB)

Składniki: woda; słody: Pszeniczny, Pilzneński; chmiele: Tomahawk, Amarillo, Citra, Centennial, Simcoe; drożdże: Yeast Bay Vermont Ale; dodatki: płatki pszeniczne.
Dodał: SaintBase - 2017-01-30 11:05:31

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 3
Goście 7,5 / ilość: 2
średnia7,4 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2018-01-29 17:59:45
Ładna, biała, głównie drobno-pęcherzykowa piana. Ścianki szkła oblepił obfity, ładny lacing. Barwa piwa słomkowo-miodowa - oczywiście zmętniona. Aromat na pierwszym planie to głównie bananowo-pszeniczno-cytrusowe akcenty. Następnie bardzo ciekawy aromat drożdżowy \"Conan\" , który nadaje powiewu owocowej słodkości jak i nutek kwiatowych.. Wyczuć również można delikatne nuty landrynkowe. W smaku głównie cytrusy owiane ciekawą, wyrazistą jak na 15 IBU goryczką (o akcencie ziołowym jak to trafnie sprecyzował \"Shinodin\"), która nieco zalega na podniebieniu przez dłuższy czas... Etykieta również inna.. (dwie siekierki malowane w dwóch kolorach czerwono-białym na czarnym kolorze etykiety) Jestem pod bardzo dużym wrażeniem tej warki.. Tego gatunku w tym wykonaniu jak i Browaru bazyliszek... Nigdy nie miałem przyjemności z tego co pamiętam degustowania dzieł tego browaru i przyznam, że robią dobrą robotę myślę.. (mam nadzieję), że również z pozostałymi swoimi \"projektami\". Na pewno sięgnę po więcej specjałów z tego Warszawskiego Browaru...
Wysycenie średnie.
Warka do: 26.01.2018r.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2017-08-22 20:37:48
Piana biała, w miarę gęsta i puszysta, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się, zostawiająca całkiem ciekawy lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu bardzo przyjemne nuty cytrusowe łączące się z pszenicznymi klimatami, drożdżowe i owocowe aromaty. W smaku rządzą cytrusowe akcenty, kwiatowy aftertaste, goryczka adekwatna do stylu, lekko zalegająca o profilu ziołowym, dobra kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta zupełnie inna niż ta na portalu, w czarnej kolorystyce z dwiema siekierkami na froncie, w miarę dobrze opisana. Warka 26.01.2018. Naprawdę udany American Wheat, chyba nie przesadzę jeśli stwierdzę, że jest to jeden z lepszych wyrobów w tym stylu na polskim rynku. Mocno cytrusowe, lekkie i przede wszystkim orzeźwiające piwo. Browar Bazyliszek daje radę. Moją oceną będzie 7 z dużym plusem, nie są to do końca moje klimaty, ale ciężko nie docenić dobrego rzemiosła, naprawdę konkretna rzecz.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.