Bazyliszek Sen o Warszawie
Bazyliszek Sen o Warszawie
Bazyliszek Sen o Warszawie
% alk. 6.6
Blg 16.7
5902429980336addbarcode
ulubione: 2

Kakaowo-waniliowo-mleczny stout żytni, uwarzony przez Warszawski Browar Bazyliszek. Początkowo ten browar, który został założony w 2014 roku działał jako kontraktowiec. Na początku 2015 roku właścicielowi Bazyliszka udało się zakupić Browar w Natolinie, w którym dotychczas warzył Artezan. Właścicielem Bazyliszka jest ta sama osoba, do której należą warszawskie lokale PiwPaw i Po drugiej stronie lustra. Piwowarem w Bazyliszku jest doświadczony piwowar domowy Arkadiusz Kalinowski. Sen o Warszawie został uwarzony niedługo po wkroczeniu do browaru w Natolinie.

Skład: woda; słody: jasny, płatki żytnie, pęczak żytni, pale ale, pszeniczny, czekoladowy, żytni jasny, diastatyczny, Caramunich, pszenica palona, Carafa III spec; chmiele: Magnum PL, Bramling Cross, Saaz, Strisslespalt; dodatki: laktoza, kakao, laski wanilii; drożdże: Wyeast 1332 Northwest Ale.
Jak każde piwo z Bazyliszka również Sen o Warszawie dostępny był tylko i wyłącznie w wersji lanej. Piwo miało swoją premierę 19 lutego 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-05-20 09:11:39

oceny Oceny

Użytkownicy 7,32 / ilość: 19
Goście 8,64 / ilość: 11
średnia7,8 / ilość: 30

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2019-02-15 23:45:52
Jak na ciemne piwo, jest lekki. Z reguły po 2-3 bronksach ciemnych mam dosyć. Ostatnio wypiłem w PiwPawie 5 i było cool. Dobre piwko polecam ????
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar
2017-10-18 23:02:45
Zapach : dużo wanili , lekkie kakao i trochę więcej czekolady.

Smak : dość gładko chociaż wodniście ,a na dodatek wychodzi perfidnie alkohol co sprawia że jest nieprzyjemnie i nie jest to piwo tak deserowe , a trochę trzeba się pomęczyć.

Aczkolwiek piwo do wypicia , choć nie jest ono w uwzględnione w moich rekomendacjach , nieciekawie wypadło.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2017-07-06 22:39:14
Wygląd: ciemny brunatny, lekko nieklarowne, widać, że przenosiny zaszkodziły pianie, tej jest na alibi
Zapach: pusto, jak ciemny lager, no może z nutami kakao i wanilii
Smak: Przenosiny przypłacił też ciałem, dosyć wodniście, nie tak porażająco, jak w niektórych ostatnio milk stoutach, ale jednak, artezanowy był bardzo pełny, to żyto powinno dać przynajmniej ułudę gęstości, a nie daje, daje tylko trochę zbożowości, bardzo czekoladowe i kakaowe niby to to samo a jednak nie, gorzka czekolada (a spodziewałbym się mlecznej) i pitne kakao, to już mleczne, jest wanilia, jest laktozowo słodkie, ponadprzeciętna paloność, kawa zbożowa (cappuccino). Goryczka niewielka, może dlatego, że jest dosyć słodkie. Wysycenie? Tak jakby go nie było, niewielkie jednak mogłoby być. Nieźle się pije, trochę się tu jednak dzieje.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar
2017-04-09 22:08:24
Pachnie mocno waniliowo, mleczna czekolada w smaku gladkie, kremowe, nieco drażni wysycenie. Minimalna goryczka na końcu i lekka paloność. Ciekawe piwo warte uwagi.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.