Bazyliszek Banan
Bazyliszek Banan
Bazyliszek Banan
% alk. 6.8
Blg 17.0
IBU 36
brak koduaddbarcode

Piwo warszawskiego Browaru Bazyliszek, w stylu Imperial Weizen. Uwarzone na słodach: pszenicznym, pilzneńskim, Pale Ale, pszenicznym karmelowym, z dodatkiem pszenicznych płatków błyskawicznych.
Konkretnie nachmielone - wykorzystano do tego 5 odmian - Bramling Cross, Admiral, Strisselspalt, Magnum, Saaz. Piwo zadebiutowało 26 lutego 2015 roku.
Dodał: bartekn - 2015-10-15 09:35:12

oceny Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 3
Goście 5 / ilość: 1
średnia6 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2017-03-11 18:37:48
Kolor i mętność OK. Zapach bananka OK. Reszta marnie. Piana natychmiast zdechła, w smaku lekko irytujące, spirytusowe, po chwili od przełknięcia trochę jakby puste, niewiele zostaje. Powiem tyle...piwko na miarę sieci marketowej przy cenie poniżej 3,5 zeta.
awatar
YorOld
starstarstarstar
2015-10-02 22:00:45
Przyjemny kolor, mocno mętne - robi dobre wrażenie. Jednak ma zasadniczą wadę - jest aż nazbyt słodki. Przy pierwszych kilku łykach to nawet przyjemne, wypicie całej butelki to tak naprawdę nie lada wyzwanie. Dobre piwo pszeniczne, które z każdym kolejnym łykiem więcej traci, niż zyskuje.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar
2015-09-29 13:17:09
Piwo w szkle prezentuje się dobrze - przybrudzone, karmelowe złoto, obfita, dość zbita piana, która jednak nie wytrzymuje do końca degustacji. W zapachu tytułowy banan i słodkawe, alkoholowe przebitki. Piwo bardzo nierówne - na początku wydaje się bardzo ciekawe, treściwy pszeniczniak z solidnym woltażem, rozgrzewający. Niestety gdzieś tak od połowy jest coraz gorzej, alkohol przebija się coraz silniej, gdy piana znika czasami wręcz \"spiryt\" gryzie w nos, dodatkowo \"Banan\" jest mało orzeźwiający, a raczej słodki, więc dopija się je naprawdę ciężko. Po pierwszych kilku łykach byłbym skłonny wystawić nawet 8/10, całość niestety wypada dość przeciętnie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.