zamknij Zostań patronem na patronite
Bayreuther Aktien Zwick’l Kellerbier
Bayreuther Aktien Zwick’l Kellerbier
Bayreuther Aktien Zwick’l Kellerbier
% alk. 5.3
brak koduaddbarcode
ulubione: 1


Uwarzone przez niemiecki Bayreuther Bierbrauerei, z miasta Bayreuth. Jest to półciemny, niefiltrowany Kellerbier, zwane inaczej piwem piwnicznym. Barwa ciemnego bursztynu, opalizująca. Piana biała, średnio obfita przy nalewaniu. Wydaje się gęsta, drobne pęcherze dość szybko przechodzą w grubsze i powodują dziurawienie się i opadanie piany. Trzyma się do końca w postaci dziurawego pierścienia, zdobi szkło. Zapach średnio-intensywny, słodowo-piwniczny z wyraźnymi nutami chlebowymi, mniej karmelowymi. W smaku raczej delikatne, sprawia wrażenie aksamitnego. Delikatna, lekko przypalana słodowość, dobrze komponuje się z lekkimi nutami chlebowo-karmelowymi, na finiszu pojawia się lekka kwaśność i drożdżowa nuta. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-05-13 12:14:35

oceny Oceny

Użytkownicy 5,42 / ilość: 12
Goście 8,24 / ilość: 17
średnia 7,07/10 / ilość: 29

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2017-10-21 23:00:49
Ładna piana biała chętnie się tworzy jest w miarę trwała i zostawia do końca drobną warstewkę. Barwa to troszkę zmętniona ciemny miód albo ciemna miedz. W aromacie czuć słód i chleb ale jest to wg mnie zbyt słaby aromat. W smaku jest dobre , gładkie i delikatne. Nie ma goryczki ale chyba w tym stylu nie jest potrzebna. Jest specyficzne ciężko mi porównać bo nie mam do czego. U nas mało znane piwa szkoda że w DE te piwa nie są drogie a u nas gdyby były byłby hit. polecam spróbować bo warto :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-05-01 12:35:53
Piana bardzo słabej jakości, ledwo tylko okalająca ścianki kufla, drobnoziarnista, wysoka na około 0,5 centymetra, szybko opadająca, barwa ciemna słomkowa, klarowne. W zapachu o dziwo czuć tanie słodowe piwo z niskiej półki...w smaku... też !! Kupuję coś co nazywa się dumnie Kellerbier czyli "piwo piwniczne" a dostaję produkt marnej jakości za który w polskich sklepach zapłaciłbym góra 3 złote... ale do rzeczy, wysycenie na średnim poziomie, goryczka mizerna, dość kwaskowe i ta przegięta słodycz... słabo, bardzo słabo. Zupełnie niczym nie wyróżniające się niefiltrowane piwo z Niemiec. Sama fajna butelka i ciekawa etykieta nie wystarczą... daję z ciężkim bólem serca 5, choć nie wiem czy i na to zasługuje.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Bock
starstarstarstarstar

2014-09-28 01:06:16
Kolor ciemnego miodu, lekko mętny, piana ładna. Zapach prawie żaden, może lekko słodowy. Smak specyficzny: słodowo-zbożowy, lekko kwaskowy. Goryczka niska. Delikatne piwo, gęste, ale mało ma smaku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-05-15 00:29:03
Ciekawe i nawet przyzwoite piwo.Szczerze mówiąc nie piłem zbyt wielu Kellerbierów i Zwicklów.To takie gatunki, które u nas nie są dość popularne.Piwo ciemniejsze niż tradycyjny pils.Karmelowo-chlebowe z finałem drożdżowym niczym w pszeniczniakach.Wypiłbym jeszcze raz, a już na pewno chętnie popróbowałbym innych piw z tego gatunku.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010