Bavaria 8.6 Absitnhe
Bavaria 8.6 Absitnhe
Bavaria 8.6 Absitnhe

Specjalne piwo ziołowe uwarzone przez Bavaria Brewery z holenderskiego miasta Lieshout. 8. 6 Absinthe jest specjalnym, ostrym, jasnym piwem. Za potężny i bogaty smak oraz aromat piwa odpowiadają wyciągi z naturalnych ziół i przypraw, w tym bylicy piołunowej, głównego składniku legendarnego monopolowego Absyntu. Aromat jest bardzo intrygujący, pikantny i pieprzny. Smak to bogata mieszanka pikanterii i ostrości, aromatów leśnych oraz ziołowych, które przyozdabia lekka słodycz i przyjemna pieprzna goryczka na koniec. Złożone pod względem smaku, zrównoważone i miękkie, chociaż wciąż wyraziste. Warzone z naturalnych wód mineralnych z Bawarii, własnego słodu jęczmiennego, chmielu i pszenicy oraz naturalnych ziół i przypraw. Piwo pasteryzowane i filtrowane, dolnej fermentacji. Polecana temperatura podawania to przedział 6-8°C. Dostępne tylko i wyłącznie w puszkach o pojemności 500 ml.
Dodał: stacher93 - 2015-07-09 11:52:14

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 3
Goście 8,5 / ilość: 6
średnia7,67 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
krzysiek.w17
starstarstarstarstar
2015-08-23 10:05:40
Ciekawe piwo, posmakowało mi, jak zresztą chyba wszystkie produkty tego browaru. Miły dla nosa aromat i oryginalny ziołowy smak, doprawiony przyprawami (choć nie jestem w stanie sprecyzować jakimi) w połączeniu z niebyt mocną ale specyficzną goryczką dają bardzo dobry efekt.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-07-10 11:24:19
Dzięki :)
awatar
Gość
awatar
Gość
2015-07-09 21:33:38
Gdzie i po ile kupiles?
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-07-10 10:18:09
Auchan Częstochowa-Północ, Festiwal Piwny, a ceny już nie pamiętam.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-07-09 10:55:33
Barwa: Ciemniejszego złota, klarowna.

Piana: W kolorze białym, uformowana z pęcherzy o dość grubej struktrze. Po nalaniu powstaje około trzy-centymetrowy, gęsty kożuch. Niektóre pęcherze zamieniają się w grube bąble i szczeliny, które powodóją nierówne opadanie warstwy. Po kilku minutach po pianie zostaje wątła, dziurawa kołderka z nieco grubszym pierścionkiem. Warto zwrócić uwagę na koronkowanie, ślady są nietypowe. Wygląda to jakby tworzyły się od dołu i rozszerzały się ku górze. Czym wyżej, tym są bardziej rozległe i mniej gęste. Ogólnie zdobią dużą część ścianki i trzymają się przez długi czas.

Aromat: Intensywny i nietypowy. Miętowo-landrynkowy, z domieszką ziół, solidną, lepką słodyczą oraz nieiwlekimi nutami alkoholowymi. Pojawiają się subtelne akcenty leśne i pokrzywowe. Zapach ten w pierwszej chwili przypominał mi znane landrynki leśne z odry.

Smak: Mniej wyrazisty niż aromat. Słodkie podłoże słodowe z porcją lekkich ziół i nieco sztucznym, powoli rozchodzącym się aromatem leśnym. Słodycz przełamuje nieśmiało alkoholowo-ziołowa goryczka, która nie jest intensywna i pojawia się na chwilę. W smaku da wyłapać się niestety alkohol, dużo mocniej da się go odczuć w gardle. Mocno rozgrzewa po przełnięciu. Piwo nie należy do łatwo pijalnych, sztuczny, intensywny posmak ziołowo-leśny z każdym łykiem staje się co raz bardziej uporczywy.

Nasycenie: Niskie, odpowiednie.

Komentarz: Dziwaczne, mocno ziołowe piwo. Zdecydowanie trudne do wypicia przy pojemności 0,5l. 0,33 byłoby zdecydowanie łatwiej zmęczyć. Kupiłem z ciekawości, chociaż domyślałem się jak może smakować i tak właśnie smakuje. Trochę nie moja bajka i zastanawiam się czy są osoby, którym to piwo posmakowałoby na tyle, iż byliby w stanie wypić więcej niż jedno.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.