zamknij Zostań patronem na patronite
Baltika 6 Porter
Baltika 6 Porter
Baltika 6 Porter
% alk. 7.0
Blg 16.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1


Piwo warzone w stylu Porter bałtycki, przez rosyjski browar Baltika od 1994 roku. Bardzo ciemne, ma gładki, delikatny smak z dominującą nutą palonego słodu. Posiada delikatny zapach, w którym wyczuwalne są akcenty karmelowo-owocowe i chmielowe oraz złożony bukiet alkoholowy.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-02-20 09:45:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,18 / ilość: 17
Goście 8,15 / ilość: 59
średnia 7,71/10 / ilość: 76

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Skerwool
starstarstarstarstar

2016-11-01 22:03:45
Kolor czarny, z drobnymi rubinowymi przebłyskami. Piana niezbyt duża i znika raczej szybko. Zapach jest niezły, kawa, paloność, może jeszcze czekolada. W smaku wychodzi profil głównie kawowo - czekoladowy. Wysycone jest nisko co dla mnie zdecydowanie na plus. Alkohol jest absolutnie niewyczuwalny, piwo jest bardzo lekkie, pomimo woltażu. Generalnie jest niezłe, tylko słabo się piana trzyma.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar

2014-09-01 21:52:34
Sezon na portery / koźlaki / RISY i inne mocne piwa powoli będzie się rozpoczynał, także przedstawie swoje wrażenia z pierwszego od dłuższego czasu spotkania z bardzo lubianym przeze mnie gatunkiem jakim jest porter.

Rosyjski Baltic Porter parametrami jak na ten gatunek nie zaskakuje, 7 % alkoholu i co najważniejsze - tylko 16 Plato.

Barwa: bardzo ciemny brąz, z mocnymi rubinowymi przebłyskami.

Piana: podczas nalewania niezwykle wysoka jak na ten gatunek, do tego mocno syczy. Drobnopęcherzykowa. Dość długo się trzyma w postaci beżowej, bardzo gęstej i zbitej czapy. Solidnie oblepia ścianki a pod koniec picia jest jej mniej więcej 1 cm warstewka.

Aromat: lekki, mało intensywny, główne skrzypce grają nuty karmelowe, przeplatane kawą, kakao i gorzką czekoladą, w tle muśnięcie palonych słodów i delikatnie alkoholu.

W smaku: określiłbym je jako półwytrawne. Nieco w nim słodyczy, nieco w nim gorzkości, zapewne za sprawą delikatnie palonych słodów. Mocno dawka karmelu, kawa i czekolada raczej dość słabo na tle karmelu wyczuwalne. Dodatkowo nieco czerwonych owoców, rodzynek i suszonych śliwek a w tle minimalny alkohol. Bardzo lekkie jak na portera, nie ma się co dziwić patrząc na ekstrakt. Ale generalizując smakuje przyzwoicie.

Wysycenie: na niskim poziomie, lekkie raczej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2013-12-03 17:34:47
Mi to nie zbyt przyjemnie się piło tą Baltikę szejść. W smaku wydaję się być wodniste i trącające cierpkością, kwaśnością i alkoholem. Pod koniec wali spirytem...;| Smak to już po po chwili jest nie do zidentyfikowania, ponieważ jest zagłuszony przez alko. Przewineły mi się jeszcze gdzieś metaliczne akcenty, ogólnie cienki porter.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2013-11-22 00:01:49
Napaliłem się na Baltike. Ale się rozczarowałem! Owszem, zapach przyjemny ? karmelowo-kawowy, z piękną pianą długo utrzymującą się do końca degustacji (w postaci krążka na obrzeżu snifera). Kolor bardzo ciemnej kawy również zachęcał do wpicia, i tu docieram do sedna. Cierpki palony słód, kawy sprawił, że męczyło picie tegoż portera. Brakuje mi tu nuty słodyczy czekoladowej, która by uzupełniła bukiet smakowy. To nie jest moje piwo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010