Baltika 6 Porter
Baltika 6 Porter
Baltika 6 Porter
% alk. 7.0
Blg 16.0
4600682011477addbarcode

Piwo warzone w stylu Porter bałtycki, przez rosyjski browar Baltika od 1994 roku. Bardzo ciemne, ma gładki, delikatny smak z dominującą nutą palonego słodu. Posiada delikatny zapach, w którym wyczuwalne są akcenty karmelowo-owocowe i chmielowe oraz złożony bukiet alkoholowy.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-02-20 09:45:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,05 / ilość: 21
Goście 5,4 / ilość: 10
średnia5,84 / ilość: 31

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
2019-04-29 11:05:21
Barwa ciemno brunatna , widać rubinowe przebłyski w szkle. Piana beżowa , ładna i trwała .Zostawia jako taki lacing. W aromacie czuć śliweczkę i przypiekaną skórkę od chleba. Typowo dla Portera. W smaku jest tak jak w aromacie , łatwo się pije , o dziwo sesyjne przy 7 % alko. Niska goryczka , średnie w stronę niskiej nagazowanie. Chyba jedno z najlepszych piw z Rosji. Nie wiem ile kosztuje ale pewnie jest tanie bo ruskie. Bardzo się miło zaskoczyłem. Nie mam większych zastrzeżeń , przyjemny porter bałtycki. Warka do 24.06.19.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-04-29 16:41:29
Gdzie je w Polsce dostać?
awatar
Skerwool
starstarstarstarstar
2016-11-01 22:03:45
Kolor czarny, z drobnymi rubinowymi przebłyskami. Piana niezbyt duża i znika raczej szybko. Zapach jest niezły, kawa, paloność, może jeszcze czekolada. W smaku wychodzi profil głównie kawowo - czekoladowy. Wysycone jest nisko co dla mnie zdecydowanie na plus. Alkohol jest absolutnie niewyczuwalny, piwo jest bardzo lekkie, pomimo woltażu. Generalnie jest niezłe, tylko słabo się piana trzyma.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
doktor_piwo
starstarstarstarstar
2014-09-01 21:52:34
Sezon na portery/koźlaki/RISY i inne mocne piwa powoli będzie się rozpoczynał, także przedstawie swoje wrażenia z pierwszego od dłuższego czasu spotkania z bardzo lubianym przeze mnie gatunkiem jakim jest porter.

Rosyjski Baltic Porter parametrami jak na ten gatunek nie zaskakuje, 7 % alkoholu i co najważniejsze - tylko 16 Plato.

Barwa: bardzo ciemny brąz, z mocnymi rubinowymi przebłyskami.

Piana: podczas nalewania niezwykle wysoka jak na ten gatunek, do tego mocno syczy. Drobnopęcherzykowa. Dość długo się trzyma w postaci beżowej, bardzo gęstej i zbitej czapy. Solidnie oblepia ścianki a pod koniec picia jest jej mniej więcej 1 cm warstewka.

Aromat: lekki, mało intensywny, główne skrzypce grają nuty karmelowe, przeplatane kawą, kakao i gorzką czekoladą, w tle muśnięcie palonych słodów i delikatnie alkoholu.

W smaku: określiłbym je jako półwytrawne. Nieco w nim słodyczy, nieco w nim gorzkości, zapewne za sprawą delikatnie palonych słodów. Mocno dawka karmelu, kawa i czekolada raczej dość słabo na tle karmelu wyczuwalne. Dodatkowo nieco czerwonych owoców, rodzynek i suszonych śliwek a w tle minimalny alkohol. Bardzo lekkie jak na portera, nie ma się co dziwić patrząc na ekstrakt. Ale generalizując smakuje przyzwoicie.

Wysycenie: na niskim poziomie, lekkie raczej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar
2013-12-03 17:34:47
Mi to nie zbyt przyjemnie się piło tą Baltikę szejść. W smaku wydaję się być wodniste i trącające cierpkością, kwaśnością i alkoholem. Pod koniec wali spirytem...;| Smak to już po po chwili jest nie do zidentyfikowania, ponieważ jest zagłuszony przez alko. Przewineły mi się jeszcze gdzieś metaliczne akcenty, ogólnie cienki porter.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 3 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.