Bad Flash Torpid Mind
Bad Flash Torpid Mind
Bad Flash Torpid Mind
% alk. 10.5
Blg 24.0
brak koduaddbarcode

Imperial Stout warzony przez czeski Břevnovský Klášterní Pivovar sv. Vojtěcha z Pragi. Jest to mikrobrowar mający w swojej ofercie tradycyjne piwa jak i bardzo ciekawe, nowofalowe gatunki. Trzymając w ręku piwo Bad Flash obejmie Cię letarg umysłu. Jest to specjalne, ciemne piwo górnej fermentacji Russian Imperial Stout. Charakteryzuje się ciemną, gęstą pianą oraz mocno palonym aromatem. Gatunek wywodzi się ze Szkocji, jednak swą popularność zawdzięcza częstym wizytą w cesarskich pałacach zimnego Petersburga. Moc tego piwa i agresywny charakter były przydatne w trudnych warunkach, jakie panowały w Rosji. Łyk Imperial Stouta pozwalał się przebudzić z zimowego marazmu. Odciągnij swoich znajomych od zimowej nudy i natychmiast poczęstuj Ich naszym czarnym złotem.

Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane
Skład: woda, słód jęczmienny (pilzneński), słód pszeniczny wędzony dymem dębowym, prażony jęczmień, jasny słód bawarski, granulowany chmiel (Northern Brewer)
Dostępne w butelkach o pojemności 330 ml.
Dystrybutor Bad Flash Beers Praga.
Dodał: stacher93 - 2015-07-13 16:33:39

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia8 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-07-03 12:43:34
Barwa: Prawie czarna, ciemno-brązowa, nieprzejrzysta.

Piana: W kolorze brunatnym, złożona z drobnych pęcherzy, na powierzchni zaobserwować można nieliczne grubsze bąbelki. Początkowo około dwa centymetry wysokości, redukuje się szybko do niższej, gęstej kołderki. Z czasem warstwa ta przeciera się wyraźnie na środku. Zostawia na szkle cienkie i równe ślady, które niestety szybko, prawie w całości znikają.

Aromat: Wyraźny i dobrze skomponowany. Palony, czekoladowy i alkoholowy. Nie brakuje też wyraźnych nut suszonych owoców. Poszczególne nuty nie są wyodrębnione, łączą się w składną całość. Chwilami na myśl przychodzą skojarzenia z likierem.

Smak: Słodki i mocno palony. Kakao oraz gorzka czekolada dobrze wyczuwalne. W smaku jest treściwe, ponownie nasuwa się na myśl sformułowanie, że wszystko tu dobrze ze sobą gra. Goryczka palona, również odpowiednia dla tego piwa. Jest wyczuwalna i dość długa, ale nie dominuje. Przy końcu pojawia się subtelny alkoholowy posmak. Piwo mocno rozgrzewa przełyk.

Nasycenie: Delikatne, odpowiednie dla stylu.

Komentarz: Bardzo solidny RIS, jeden z lepszych jakie piłem. Ułożony w smaku, nie był strasznie agresywny i ostry. Piłem go już trochę po terminie, jak wiadomo czas przy takich piwach działa na ich korzyść. Kumpel kupił dwie sztuki po terminie za 6 zł, interes życia zrobił. Piwo warte uwagi i jeżeli miałbym kiedyś sięgnąć po jakiegoś RIS'a aby komuś pokazać jak powinno smakować przedstawiciel tego gatunku, możliwe, że sięgnąłbym właśnie po Torpida.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.