Baba Jaga Chmielarka Sybilla
Baba Jaga Chmielarka Sybilla
Baba Jaga Chmielarka Sybilla
% alk. 4.9
Blg 12.5
IBU 25
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Chmielarka Sybilla - tworząc serię piw o tej nazwie inspirowaliśmy się odmianami chmielu uprawianymi w Polsce, pragniemy pokazać ich potencjał na swój sposób. W tej wersji główną rolę, dzięki współpracy z Polish Hops, odegrał chmiel Sybilla. W aromacie na pierwszym planie pojawiają się nuty żywiczne, korzenne i ziołowe, w smaku słodowość i goryczka na średnim poziomie. Piwo jasne, opalizujące z białą pianą. Polskie Pale Ale uwarzone przez browar Baba Jaga.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Carapils, Zakwaszający; chmiele: Iunga, Sybilla; drożdże: US-05.
Dodał: Shinodin - 2016-06-06 16:21:37

oceny Oceny

Użytkownicy 6,13 / ilość: 8
Goście 7,33 / ilość: 3
średnia6,45 / ilość: 11

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
2018-02-15 19:02:39
Ładna piana w kolorze ecru o bardzo drobnej strukturze bąbelkowej. Utrzymująca się. Tworząca bardzo ładny, równy, obfity, gruby lacing. Barwa miodowo-bursztynowa - zmętniona. W aromacie głównie nuty żywiczno-ziołowe, chlebowe. W smaku czuć głównie charakterystyczną goryczkę ziołową jednak przełamaną na finiszu nutą kawową.
Wysycenie: średnio-wysokie.
Warka do: 28.02.2018r.

P.S. - dodam, iż jest to trzecie piwo z tej serii, które degustuję i przyznam, że dobrze im to wyszło... aczkolwiek wiem, że dało się to uważyć nieco lepiej :) Do pełni szczęścia zabrakło mi to \"coś\" ... ale i tak ukłon bo według mnie odwzorcowali dobrze nasze Polskie walory chmielowo-smakowe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
jover
starstarstarstarstar
2017-12-21 23:56:04
zapach słaby, zioła, karmel, coś podchodzące pod mokry karton, przebija alkohol, wysycenie średnie, w smaku korzenne, ziołowe, karmel, wodniste, słone, gorycz chlebowa, korzenna, sprawia wrażenie ściągającej, wysuszającej, na języku, ogólnie na tle serii wypada tragicznie, cena 7zł
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2016-08-26 18:19:49
Cena : 5 zł
Warka : 04/11/16

Barwa : zmętniony jasny bursztyn;

Piana : okazała , początkowo drobna następnie staje się średnia i grubo pęcherzykowa , dość obofita , lekki lacing ;

Aromat : z butelki : ziemistość oraz żywica ; ze szkła : wszystko to co napisali na etykiecie jest w aromacie , czyli korzenne klimaty , ziemiste wonie oraz żywiczne lasy, co najbardziej mi się rzuciło w nos to to że po zamieszaniu jest woń tak przeze mnie lubiana czyli zbożowa , bardzo taka słodowa -zbożowa , takie coś na kształt Trzech Zbóż ;

Smak : ciekawy posmaczek , trochę żywicy , trochę karmelu , deczko miodu , nuta chlebowa , tak naprawdę wiele możemy tu odnaleźć i dużo poznać dlatego uważam że te piwo udało sie Tomkowi ,pozdrawiam
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
nocą_po
starstarstarstarstar
2016-08-11 14:36:47
Polskie wielkie koncerny powinny potraktować to piwo jako wzorzec. Jeśli oczekujemy smaku nie nachalnego, takiego który nie zmęczy pod koniec butelki a jednocześnie przyzwoicie potraktuje konsumenta chmielem to Chmielarka Sybilla ze swą świetną pijalnością powinna być obiektem do naśladowania. Może i ten browar nie ma w sobie niczego nadzwyczajnego, nie wystrzeli w kosmos, ale chyba własnie taki ma być. Jest po prostu dobry.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.