zamknij Zostań patronem na patronite
BROKREACJA The Teacher
BROKREACJA The Teacher
BROKREACJA The Teacher
% alk. 4.8
Blg 12.0
IBU 40
5905669783019addbarcode


The Teacher to tradycyjny pils czeski. Piwo to charakteryzuje złota barwa, nadana przez specjalne słody karmelowe. Goryczka na poziomie 40 IBU, stanowi stonowaną kontrę do klasycznej słodowości tego stylu. W aromacie wyczuwalny jest kwiatowo-ziemisty profil pochodzący z chmielenia na zimno tradycyjną czeską odmianą chmielu Žateckiego.
Skład: woda, słody pilzneński, monachijski typ I, carapils, caramunich typ I chmiele Magnum, Žatecki (Saaz), drożdze Saflager S-23. Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
Dodał: czarny2013 - 2016-01-14 09:22:04

oceny Oceny

Użytkownicy 7,85 / ilość: 26
Goście 4,75 / ilość: 4
średnia 7,43/10 / ilość: 30

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-08-14 20:34:46
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, jako taki lacing utrzymuje się na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty karmelowe, zbożowe aromaty, lekka kwiatowość i drzewność, akcenty drożdżowe. W smaku mocno chmielowe, dobra karmelowa kontra słodowa, słabsza natomiast kwaskowa, goryczka obecna, lekko zalegająca, choć w mojej opinii poniżej 40 IBU, ciekawa kwiatowość i doza owocowości goszczą na kubkach smakowych, dużo zboża i drzewności, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta jak każda z tego browaru ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 31.12.2017. Dobre, świeże, orzeźwiające piwo, lecz nadal jest to tylko pils, bardzo smaczny to bez dwóch zdań, ale na coś więcej niż mocną 7 nie zasługuje gdyż cena wcale nie jest pilsowa. Brokreacja nie zawodzi po raz kolejny i trzyma wyrównany poziom. Jeden z lepszych bohemian pilsnerów na polskim rynku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-07-19 13:03:26
Zapach : słodowo i słodko jak tutaj jeden z użytkowników opisał jabłka to w sumie trafne spostrzeżenie takie zielone jabłka które wcinało się a były tak mega twarde , zapach piękny.

Smak : Zdecydowana goryczka w klimatach trawiasto-łodygowych , poważna podbudowa słodowa , ogólnie bardzo przyjemnie tak pełnie jak na pilsa

Piwo bardzo przyzwoite pachnące delikatnie słodko , mające w sobie coś intrygującego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-05-28 23:21:21
Aromat bardzo chmielowy jak na pilsa przyznam szczerze. Intensywny, kwiatowo ziołowy zapach. Skłamałbym jeśli powiedziałbym że nie czuć słodów - te są, jednak daleko w tle w postaci chlebowych akcentów. Aromaty te w szkle potęgują się i to one tutaj są na pierwszym planie.

Piwo o złotej barwie, śnieżnobiałej pianie i ładnej, niemalże idealnej klarowności. Piana utrzymuje się długo, jednak jej struktura mogła by być ładniejsza. Zbudowana głównie ze średnich i dużych bąbelków. Opada powoli, w zasadzie około pół centymetrowa warstwa towarzyszy do końca degustacji. Pięknie zdobi szkło. Wygląd więc wzorowy.

Piwo półwytrawne, o delikatnej słodowej słodyczy i posmakach chlebowych, zbożowych. Wyczuwalna pełnia i treściwość. Kwiatowe akcenty chmielowe są też wyczuwalne w smaku. Piwo ma też metaliczny posmak, jednak na skórze nie wyczuwam żelaza a więc to chmiel Magnum - podobno czasami objawia się w taki właśnie żelazisty sposób. Wysoka goryczka, dość tępa jednak i zalegająca. Wysycenie na wysokim poziomie, prawidłowo jak na styl.

Bardzo dobry klasyczny pils. Piwo smaczne i aromatyczne, niewymagające, przyjemne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
kghyt
starstarstarstarstar

2016-10-14 21:08:25
dobre, jednak to tylko lager niestety
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010