BROKREACJA The Teacher
BROKREACJA The Teacher
BROKREACJA The Teacher
% alk. 4.8
Blg 12.0
IBU 40
5905669783019addbarcode
ulubione: 6

The Teacher to tradycyjny pils czeski. Piwo to charakteryzuje złota barwa, nadana przez specjalne słody karmelowe. Goryczka na poziomie 40 IBU, stanowi stonowaną kontrę do klasycznej słodowości tego stylu. W aromacie wyczuwalny jest kwiatowo-ziemisty profil pochodzący z chmielenia na zimno tradycyjną czeską odmianą chmielu Žateckiego.
Skład: woda, słody pilzneński, monachijski typ I, carapils, caramunich typ I chmiele Magnum, Žatecki (Saaz), drożdze Saflager S-23. Piwo niepasteryzowane i niefiltrowane.
Dodał: czarny2013 - 2016-01-14 09:22:04

oceny Oceny

Użytkownicy 7,69 / ilość: 29
Goście 6 / ilość: 3
średnia 7,53/10 / ilość: 32

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-08-14 20:34:46
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, jako taki lacing utrzymuje się na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu nuty karmelowe, zbożowe aromaty, lekka kwiatowość i drzewność, akcenty drożdżowe. W smaku mocno chmielowe, dobra karmelowa kontra słodowa, słabsza natomiast kwaskowa, goryczka obecna, lekko zalegająca, choć w mojej opinii poniżej 40 IBU, ciekawa kwiatowość i doza owocowości goszczą na kubkach smakowych, dużo zboża i drzewności, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta jak każda z tego browaru ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 31.12.2017. Dobre, świeże, orzeźwiające piwo, lecz nadal jest to tylko pils, bardzo smaczny to bez dwóch zdań, ale na coś więcej niż mocną 7 nie zasługuje gdyż cena wcale nie jest pilsowa. Brokreacja nie zawodzi po raz kolejny i trzyma wyrównany poziom. Jeden z lepszych bohemian pilsnerów na polskim rynku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-07-19 13:03:26
Zapach : słodowo i słodko jak tutaj jeden z użytkowników opisał jabłka to w sumie trafne spostrzeżenie takie zielone jabłka które wcinało się a były tak mega twarde , zapach piękny.

Smak : Zdecydowana goryczka w klimatach trawiasto-łodygowych , poważna podbudowa słodowa , ogólnie bardzo przyjemnie tak pełnie jak na pilsa

Piwo bardzo przyzwoite pachnące delikatnie słodko , mające w sobie coś intrygującego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-05-28 23:21:21
Aromat bardzo chmielowy jak na pilsa przyznam szczerze. Intensywny, kwiatowo ziołowy zapach. Skłamałbym jeśli powiedziałbym że nie czuć słodów - te są, jednak daleko w tle w postaci chlebowych akcentów. Aromaty te w szkle potęgują się i to one tutaj są na pierwszym planie.

Piwo o złotej barwie, śnieżnobiałej pianie i ładnej, niemalże idealnej klarowności. Piana utrzymuje się długo, jednak jej struktura mogła by być ładniejsza. Zbudowana głównie ze średnich i dużych bąbelków. Opada powoli, w zasadzie około pół centymetrowa warstwa towarzyszy do końca degustacji. Pięknie zdobi szkło. Wygląd więc wzorowy.

Piwo półwytrawne, o delikatnej słodowej słodyczy i posmakach chlebowych, zbożowych. Wyczuwalna pełnia i treściwość. Kwiatowe akcenty chmielowe są też wyczuwalne w smaku. Piwo ma też metaliczny posmak, jednak na skórze nie wyczuwam żelaza a więc to chmiel Magnum - podobno czasami objawia się w taki właśnie żelazisty sposób. Wysoka goryczka, dość tępa jednak i zalegająca. Wysycenie na wysokim poziomie, prawidłowo jak na styl.

Bardzo dobry klasyczny pils. Piwo smaczne i aromatyczne, niewymagające, przyjemne.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
kghyt
starstarstarstarstar

2016-10-14 21:08:25
dobre, jednak to tylko lager niestety
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010